Робота сесії  обласної ради продовжиться завтра

Робота сесії обласної ради продовжиться завтра

У Черкаській облраді повідомили про перебіг подій на останньому засіданні сесії Черкаської облради. 4 липня поновлено роботу двадцять третьої сесії обласної ради.

На початку засідання голова обласної ради Олександр Вельбівець оголосив, що днями Черкащина знову понесла втрати – у боях на Сході країни загинули два наших земляки-військовослужбовці – Геннадій Нємцов та Едуард Федоров і запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про них і всіх загиблих учасників АТО та Операції Об’єднаних сил.

Про це пише “Провінція“.

Після реєстрації головуючий звернувся до депутатів із питанням щодо надання часу для виступів присутнім представникам громадськості. Одні з них протестували проти будівництва пташників на Чигиринщині, а інші наполягали на підтримці цього ж інвестора. Люди звернулися до обласної ради із проханням надати їм слово, щоб озвучити свою позицію.

Однак депутати з трьох спроб голосування так і не підтримали вимогу людей. У відповідь ті заблокували трибуну.

З приводу цього голова обласної ради звернувся до присутніх в залі – і мітингуючих, і депутатів, і представників виконавчих органів влади.

Він зазначив, що жодна сесія обласної ради не проводиться без присутності представників громадськості. Тоді як на колегії обласної державної адміністрації, де фактично вирішуються питання соціально-економічного розвитку області, нинішніх протестувальників не було і жодних питань цих людей там ніхто не розглядав.

“Цих та інших людей неодноразово приводять на сесії обласної ради, а туди, де безпосередньо мають вирішувати їхні проблеми, чомусь не запрошують. Я, як і більшість присутніх депутатів, розуміємо хвилювання цих людей. Але ці звернення не належать до компетенції обласної ради як представницького органу влади, – відзначив Олександр Вельбівець та додав, що представники громадськості неодноразово були на особистих прийомах голови обласної ради, де їм було пояснено, що з приводу будівництва своє слово мають сказати громади.

«Підтримка ж депутатів обласної ради – номінальна, або просто політична. Наші рішення з цих питань не матимуть жодної юридичної сили», – наголосив він.

Головуючий також зазначив, що на колегії облдержадміністрації було озвучено, що голови районних рад «слабо поінформовані про процес реформування в області», адже на попередній сесії звернулися до голови облдержадміністрації щодо налагодження конструктивної роботи з органами виконавчої гілки влади.

“Та, як бачимо, виходить навпаки. Реальна картина справ в області – ці люди, що прийшли зі своїми проблемами. Вони хочуть і просять одного – діалогу. Бо якщо органи влади перестануть чути один одного, то нас перестануть чути люди”, – сказав він.

Олександр Вельбівець звернувся до депутатів виконувати ті повноваження, на які їх делегували виборці, виконувати ті завдання, що просять вчителі, лікарі, інші категорії громадян, вирішувати питання доріг, розвитку інфраструктури тощо.

Далі в роботі пленарного засідання головуючий оголосив перерву.

Після перерви депутати приступили до розгляду питань порядку денного. За короткий час вони заслухали понад десять питань, але більшість із них підтримана не була.

Необхідну кількість голосів набрали тільки рішення на поділ земельної ділянки КП «Аеропорт Черкаси» та про призначення Юрія Горященка на посаду начальника комунального закладу «Регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Черкаської обласної ради.

Після проведення повторної реєстрації виявилося, що в залі недостатньо депутатів для продовження роботи сесії. Після узгодження із керівниками фракцій прийнято рішення продовжити пленарне засідання 6 липня 2018 року.

Залиште коментар