Родинні зв’язки черкаських суддів

Родинні зв’язки черкаських суддів

Щороку судді, у тому числі й черкаські, декларують свої родинні зв’язки. Так вимагає профільний закон. Оприлюднювати потрібно дані лише тих родичів, які є суддями, працівниками апарату суду, прокурорами, правоохоронцями, адвокатами, нотаріусами, депутатами і т. ін. «Ні корупції!» поцікавився, з ким звела доля служителів Феміди двох черкаських судів.

Для прикладу взяли Придніпровський та Соснівський райсуди Черкас. Донедавна тут працювали, відповідно, 13 та 14 суддів. Нині ці суди та ще два районних (Черкаський та Чигиринський) ліквідовано задля утворення Черкаського окружного суду.

Навряд чи така реорганізація негативно вплине на працевлаштування більшості суддів ліквідованих установ. Тому родинні зв’язки цих людей і після ліквідації судів не втратили актуальності.

Почнемо цікавитися в алфавітному порядкові.

ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАС

Суддя Придніпровського районного суду Роман Демчик вказав, що його батько, Василь Демчик, з 1996 року і понині є адвокатом.

Дружина судді Сергія Дунаєва, Вікторія Дунаєва, з грудня 2016 року працює помічницею судді Черкаського райсуду.

Чоловіком судді Наталії Кондрацької до лютого 2015 року був Михайло Буджерак, колишній заступник прокурора міста Черкаси часів Майдану. Його обвинувачували у зловживанні владою та службовим становищем, а також у тому, що умисно притягнув у січні 2014 року до кримінальної відповідальності невинних осіб. У травні цього року Придніпровський райсуд визнав його невинуватим. Відомо, що прокуратура області оскаржує вирок першої інстанції. Нині Михайло Буджерак, згідно з даними аналітичної системи YouControl, є одним із співзасновників зареєстрованого у листопаді 2015 року Адвокатського об’єднання “ВІБ ЕНД КОМПАНІ”. Рішенням Соснівського райсуду шлюб пані Кондрацької та пана Буджерака було розірвано. Сестра колишнього чоловіка судді Кондрацької, Марія Буджерак, із грудня 2015 року є прокурором Смілянської місцевої прокуратури.

Суддя Володимир Кучеренко повідомив, що його дружина, Оксана Кучеренко, є суддею Господарського суду Черкаської області.

Батько судді Юлії Михальченко, Володимир Дудніченко, є головою Звенигородського райсуду Черкаської області. А брат пані Михальченко, Сергій Дудніченко, працює старшим інспектором у Департаменті захисту економіки Черкаської області.

Суддя В’ячеслав Піковський зазначив, що рідна сестра його дружини, Ірина Решетник, з листопада 2014 року є нотаріусом Київського міського нотаріального округу. А двоюрідна сестра дружини судді Піковського, Ольга Кондратюк, працює інспектором у Гайворонському відділенні поліції Кіровоградщини.

Суддя Олена Казидуб вказала, що племінник її чоловіка, Роман Митківський, є інспектором ГУ НП Чернівецької області.

Дружина судді Владислава Шиповича, Яна Шипович, є приватним нотаріусом Золотоніського районного нотаріального округу Черкаської області.

Сестра судді Валентини Скляренко, Тетяна Скляренко, працює головним спеціалістом «з роботи по персоналу» у Державній судовій адміністрації Черкащини.

Суддя Олександр Степаненко повідомив, що його дружина, Алла Степаненко, є приватним нотаріусом Черкаського міського округу. А його племінник, Микола Хомік, є заступником начальника слідчого відділу прокуратури Черкаської області. Також до 2000 року, батько Олександра Степаненка, Михайло Степаненко, був суддею Придніпровського райсуду Черкас.

Голова Придніпровського райсуду Віктор Угорчук зазначив, що з 2006 по 2016 роки його дружина, Анжела Басманова, була адвокатом у ПП «Басманова» у м. Шахтарськ, Донецької області. Суддя також додав, що з липня 2014 року вона тимчасово не займається адвокатською діяльністю.

У судді Лариси Колоди, Світлани Позарецької нема родичів, дані яких необхідно вказувати у декларації родинних зв’язків.

СОСНІВСЬКИЙ РАЙСУД ЧЕРКАС

Чоловік судді Соснівського райсуду м. Черкаси Ольги Кончини, Максим Кончин, до березня 2015 року був заступником прокурора Черкаської області. Його звільнили у зв’язку з виходом на пенсію “за власним” бажанням. Нині пенсіонер має у власності спільно з донькою (88 та 12% відповідно) будинок на 277 “квадратів”.

Окрім солідних пенсії, матдопомоги, страхових виплат та відсотків, чоловік судді також задекларував у 2016 році понад три мільйони гривень банківського переказу, який “не пов’язаний з підприємницькою діяльністю між родичами першого ступеня споріднення”.

Дочка судді Володимира Кузьменка, Ірина Глембоцька, з 2015 року є адвокатом у Черкасах. Його зять Андрій Глембоцький є слідчим УСБУ Черкаської області. Ще один зять судді, Андрій Воробйов, – оперативний працівник УСБУ Дніпропетровської області.

Двоюрідний племінник судді Олени Марцішевської, Андрій Нікітюк, як вказала вона сама, з 2015 року займається адвокатською діяльністю у Черкасах.

Як зазначила суддя Ірина Мельник, її донька, Анастасія Личак, є помічником судді Апеляційного суду Харківщини.

Батько судді Ярослава Пересунька, Володимир Пересунько, – депутат Тростянецької райради на Вінничині. Дружина судді, Юлія Пересунько, працює у бухгалтерії Апеляційного суду м. Києва. Сестра дружини, Олена Савченко, – у відділі документального забезпечення того ж суду.

Син судді Сергія Пироженка, Олександр, із 2014 року – адвокат у Черкасах. Племінник судді, Андрій, – прокурор відділу прокуратури Черкащини. Дружина брата Сергія Пироженка, Валентина, працює суддею у Соснівському райсуді Черкас.

Відповідно, суддя Валентина Пироженко має ті ж родинні зв’язки, що і брат її чоловіка Сергій Пироженко. Відмінність лиш у тому, що адвокат Андрій Пироженко – це її син.

Дружина судді Юрія Рябухи, Ірина Рябуха, – завідувачка сектору ТУ ДСА України у Луганській області.

Суддя Вікторія Романенко вказала, що її батько, Анатолій Ільченко, до 2012 року був адвокатом.

Чоловік судді Світлани Токової, Олександр Токовий, з 2012 року – адвокат.

Нема родичів у суддівських деклараціях родинних зв’язків Сергія Бащенка, Володимира Калашника, Тетяни Троян та Алли Чечот.

Шкода, що закон зобов’язує служителів Феміди оприлюднювати дані лише тих осіб, з якими у судді є родинні зв’язки, з якими проживає, має спільні побут, права та обов’язки, – поза увагою залишаються ще куми. Відомо, що кумівський зв’язок інколи буває не менш міцним, ніж родинний.

Мирослава Білецька, для “Ні корупції!”

Залиште коментар