Розподілом територій між черкаськими школами невдоволені лише в Першій гімназії

Розподілом територій між черкаськими школами невдоволені лише в Першій гімназії

Остаточне рішення щодо територіального розподілу меж мікрорайонів, закріплених за навчальними закладами, має ухвалити виконком Черкаської міської ради на завтрашньому засіданні. Але сьогодні це питання знову обговорювалось на вранішній нараді в міськраді під головуванням заступника міського голови Ігоря Волошина.

Повідомляє кореспондент «ПроГоловне».

Нагадаємо, що за новим законом до першого класу навчальні заклади мають набирати дітей з усіх навколишніх будинків, без жодних конкурсів і тестів. За задумом законотворців, це має викорінити корупцію при наборі дітей до школи. Також новий закон передбачає абсолютно однакову програму для всіх першачків, тобто не буде посиленого вивчення іноземної мови чи математики тощо.

Тим не менше, у Черкасах є навчальний заклад, який висловлює невдоволення цими новаціями. Перша міська гімназія – єдина школа, де і педколектив, і батьки учнів виступили проти закріплення за ними певної території. Вони наполягають на тому, аби мікрорайон їхньої школи був зменшений. Їхні аргументи: потужність школи порівняно невелика (500-600 дітей), відповідно, для більшої кількості дітей не вистачатиме навчальних кабінетів, місця у спортзалі для проведення фізкультури, місця в ідальні тощо. Щодо переведення у режим двозмінного навчання вони виступають категорично проти. Крім того, вони наполягають на тому, що Перша гімназія – навчальний заклад, що має певну автентичність, напрацьовану десятиліттями викладання іноземних мов за унікальними методиками, і збільшення кількості учнів може призвести до втрати цієї автентичності.

Тому батьки гімназистів просять про те, щоб частину «їхньої» території – від вулиці Грушевського в бік школи № 6 передати цій школі.

За даними департаменту освіти, потужність школи трохи більша – 960 учнів, тому тут проти перерозподілу територій.

«Якщо ми підемо назустріч Першій гімназії, це відкриє ящик Пандори. Навіть якщо ми зменшимо територію мікрорайону до одного будинку, запевняю вас, завтра до цього будинку пропишуться 200-300 батьків, які хочуть, щоб їхні діти прийшли навчатися до гімназії», – сказав директор департаменту освіти ЧМР Сергій Воронов.

Він вкотре нагадав, що підтвердити місце проживання у певному мікрорайоні батьки дитини можуть десятками способів: актом обстеження від місцевого ЖЕКу, від служби у справх дітей, реєстрацією, актом про найм житла тощо.

 

Решта директорів інших черкаських шкіл погодилися на територіальний розподіл, запропонований департаментом. Згідно критеріїв, визначених законом, «доступною та наближеною» для жителів Черкас  може вважатися будь-яка школа міста. Крапку у цьому питанні має поставити виконком Черкаської міськради.

Залиште коментар