Розслідувати незаконні рубки лісу більш ефективно планують на Черкащині

Розслідувати незаконні рубки лісу більш ефективно планують на Черкащині

Посилити заходи з додержання законодавства у лісовій галузі планують на Черкащині. Це передбачено прийнятим торік Указом Президента України «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду». Схвалено й План організації його виконання.

Про це йшлося під час наради в ОДА, котру провів перший заступник очільника області Віталій Коваль.

“План передбачає, окрім іншого, заходи з дотримання закону щодо використання та охорони лісів, – зазначає перший заступник, – аби покращити взаємодію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронців задля належного розслідування правопорушень, пов’язаних із незаконною рубкою лісу. Зокрема й на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду”.

Віталій Коваль повідомив, що нині в області діє створена за ініціативи прокуратури Черкаської області міжвідомча група з розслідування правопорушень у лісовій галузі та сфері використання надр. Відтак найближчим часом планують посилити взаємодію шляхом надання відповідних пропозицій фахівців управління екології ОДА, лісового та мисливського господарства, екоінспекції.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева зауважила, що повноваження обласних адміністрацій у сфері лісових відносин визначені 31-ою статтею Лісового кодексу України, відповідно до якої вони здійснюють контроль за додержанням законодавства у сфері лісових відносин. Натомість місцеві державні адміністрації здійснюють на відповідних територіях державний контроль за використанням та охороною лісів, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів.

Нагадаємо, обласне управління лісового та мисливського господарства наразі готує проект регіональної програми, спрямованої на охоронe, належний захист, раціональне використання та відтворення лісів.

Під час наради обговорили й питання лімітів використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду в сезон полювання 2018-2019 років, а також передачі незакріплених земель, зайнятих полезахисними лісовими смугами суб’єктам господарювання.

.

Прочитайте ще:

Залиште коментар