Що варто знати про зарплату і прожитковий мінімум у 2018 році?

Що варто знати про зарплату і прожитковий мінімум у 2018 році?

Працівникам варто контролювати, яку суму єдиного соціального внеску сплачує за них роботодавець. Про це кореспондент сайту “ПроГоловне” дізнався на прес-конференції з питань висвітлення податкових новацій, яка відбулася в прес-центрі “Нової Доби”.

Вказані соціальні стандарти приймаються законом “Про Державний бюджет України на 2018 рік”. Згідно з цим законом з 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в місячному розмірі становить 3723 гривні, а в погодинному розмірі – 22 грн. 41 коп.

Роботодавець не має право відповідно до норм чинного законодавства нараховувати своєму працівникові за повний відпрацьований календарний місяць, тобто з 1 по 30 або з 1 по 31. Якщо такий працівник перебуває у штаті або знаходиться трудова книжка у працедавця, або ж графік роботи працівника відповідає розпорядку роботи підприємства, тоді нараховується мінімальна заробітна плата.

Із цієї зарплати беруться податок на доходи фізичних осіб доходів працівника і військовий збір. ПДФО становить 18 %, а військовий збір – 1,5 %. Єдиний внесок складає – 22%. Але починаючи з 2016 року з доходів працівника не береться єдиний внесок. ЄСВ нараховує сам роботодавець і перераховує за працівника в фонд оплати праці.

Працедавець не має право нараховувати для працівника менше, ніж мінімальний передбачений внесок, який становить 819 грн. 06 коп. Якщо за будь-яких обставин він сплачував менше, то можуть виникати проблеми зі страховим стажем.

“Працівникові варто контролювати, скільки роботодавець сплачує за нього ЄСВ. Це можна зробити за допомогою спеціального пенсійного калькулятора, який є на офіційному сайті Пенсійного фонду України. За допомогою електронного цифрового підпису будь-хто може дізнатися, скільки в особи є страхового стажу і скільки за нього сплачує роботодавець. Якщо ж за працівника не сплачували єдиний внесок, то в такому випадку про пенсію не може йти мова”, – розповіла Олена Заскальна – начальника відділу комунікацій управління організації роботи Головного управління ДФС у Черкаській області.

Микола Максьома

Залиште коментар