Енергетики допомагали лісівникам звільняти ЛЕП від повалених дерев, а екологи обіцяють їх контролювати

Енергетики допомагали лісівникам звільняти ЛЕП від повалених дерев, а екологи обіцяють їх контролювати

Серед електромереж найбільше постраждали ті, що потужністю в 10 кіловольт – саме такі проходять через ліси Черкаського району до населених пунктів. Нарівні з лісівниками їх звільняли від повалених дерев і енергетики, розповідає кореспондент «ПроГоловне».

«Наші працівники вже стали не так енергетиками, як фахівцями з валки лісу», – невесело жартує технічний директор ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін.

 

Згідно з нормативами, дерева мають рости не ближче, ніж за 10 метрів від електроліній. Якщо ж потужність лінії сягає 35 кіловольт, то й всі 15 м (до речі, тоді лісівники навіть не мають права працювати на лінії – на це треба мати відповідний дозвіл і кваліфікацію, тут працюють лише фахівці РЕМ).

«Ще краще, якби рахували не 10-15 м, а висоту дерева, що падає», – зауважує пан Заврін.

 

За його словами, розчищати завали у лісових масивах Черкаського району приїжджали енергетики з Чорнобаївського, Чигиринського, Монастирищенського, Тальнівського районів. Бо ситуація була вкрай критичною. А підприємство й без того має купу проблем, одна з яких – кадровий голод. Через хронічні проблеми з виплатою зарплати понад 50 % енергетиків звільнилися.

Та й у тому, що стихія змогла завдати стільки шкоди, частина вини теж лежить на підприємстві: через нестачу фінансування роботи з очистки охоронних зон від небажаних дерев не проводилися у потрібних обсягах.

Проте біда об’єднала і лісівників, і дорожників, і енергетиків: розчищати дороги та лінії електропередач довелося усім разом.

«Ці роботи будуть продовжені. Зараз ще є лінії – резервні, щоправда – які досі не відновлені. Протягом року будемо далі розчищати охоронні зони, міняти електродроти, ізолятори тощо», – запевняє Володимир Заврін.

Екологи ж обіцяють контролювати роботи у лісових масивах, аби уникнути зловживань.

«В основному постраждав сосновий ліс. Сосни ламались до ступеня припинення росту, це означає, що дерево вже не відновиться, тому його слід прибрати. Але ми контролюватимемо процес», – запевнив Сергій Дишлюк, представник ДЕІ в Черкаській області.

Залиште коментар