Села на Черкащині залишаються без автобусного сполучення

Села на Черкащині залишаються без автобусного сполучення

Як доїхати до роботи та навчання, якщо єдиний автобус скасовано? Питання міжрайонного транспортного сполучення для жителів сільської місцевості наразі болюче, як ніколи. Перевізники відмовляються від маршрутів і людей ніхто не інформує: чи відновлять транспортний зв’язок і коли.

З такою проблемою до редакції сайту vikka.ua звернулася жителька села Нехайки Драбівського району Ольга Перехрест.

“У наше село щодня зранку і ввечері заїжджав автобус сполученням “Драбів-Черкаси”, що прямував через село Безбородьки. Це єдиний автобус, яким ми могли поїхати в районний і обласний центр. Сьогодні рейс скасовано. Це рішення було ухвалене на сесії районної ради 24 листопада. До нашого села Нехайки ще двічі на тиждень заїжджає автобус “Яготин-Черкаси”. Він їде у п’ятницю і неділю, але через великий потік людей сісти в нього неможливо”, – каже черкащанка.

Вона зазначає, що у селах Жорнокльови і Рецюківщина взагалі відсутнє автобусне сполучення.

“Люди не мають змоги поїхати навіть в лікарню. Щоб найняти машину до Драбова, потрібно заплатити 200 гривень”, – повідомляє Ольга Перехрест.

На такі звернення чиновники тільки розводять руками, адже вплинути на перевізників, котрі відмовляються від маршрутів, не можуть.

“Райрада не могла скасувати маршрут. Це нелогічно. Перевізник просто відмовився виконувати маршрут. Йому стало невигідно возити людей. Наразі готується конкурс по укладанню договору з іншим перевізником, але це займе щонайменше місяць. У той же час, закон дозволяє нам заключити тимчасову угоду з перевізником, який погодиться протягом 3-х місяців перевозити людей по зазначеному маршруту”, – розповів начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу Черкаської ОДА Сергій Чубань.

При цьому він підкреслив, що через подорожчання палива, погані дороги та фінансовий тягар з перевезення пільгових категорій, який частково ліг на перевізників, декому нерентабельно займатися цим.

tavriya.ks.ua

“Наразі маємо багато маршрутів по області, від яких відмовились перевізники. На 3 конкурси не було подано жодної заявки від перевізників”,  – зазначив посадовець.

Пільговий проїзд перевізникам держава не відшкодовує, на обласному рівні механізм відшкодування не був узгоджений та прийнятий.

“Старий механізм відшкодування перевізникам вартості пільгового проїзду було скасовано, а новий ще не було напрацьовано. Голова обласної адміністрації Юрій Ткаченко пообіцяв, що відповідне питання буде розглянуте на найближчій сесії обласної ради”, – розповів обласний депутат Сергій Воронов.

Також він зазначив, що існує ймовірність того, що за рішенням Кабміну вказані відшкодування візьме на себе держава.

Видатки на компенсацію за перевезення пільгових категорій у державному бюджеті не передбачені і право надавати пільги та розраховуватися за них передане місцевим радам. Деякі з них, у свою чергу, не мають коштів, щоб нести додаткові витрати. Виходить, що право на численні пільги може лишитися просто правом без його реалізації через відсутність коштів у місцевому бюджеті.

Залиште коментар