Що зміниться у медзакладах Черкас з першого квітня?

Що зміниться у медзакладах Черкас з першого квітня?

Із першого квітня 2020 року стартує реформування вторинної ланки медицини. Про це журналістам Суспільного повідомив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олег Стадник. У пріоритеті – пологи, неонатологія, інфаркт міокарда, інсульти і гострі порушення мозкового кровообігу. Кошти за надані медичні послуги лікувальним закладам перераховуватиме Національна служба здоров’я України.

Про це інформує “Суспільне”.

Лікар-ендоскопіст Дмитро Задериголова показує обладнання діагностичного відділення: “Ці інструментальні методи дослідження проводяться пацієнтам для виявлення патологій шлунково-кишкового тракту. Для цього використовується відеоендоскопія і одна із вимог НСЗУ – це наявність не лише процесора, але і обладнання, яке б записувало цю інформацію і зберігалося протягом двох років”.

Таку вимогу повинен виконати медичний заклад для підписання договору із Національною службою здоров’я України, − пояснює головний лікар першої міської лікарні Тимофій Тронц: “На сьогодні ми в документальному і технічному плані, в принципі, вийшли на фінішну пряму до заключення угоди із НСЗУ. Перше квітня 2020 року покаже, який заклад на що здатний. Фактично ми вступаємо у період конкуренції між закладами, особливо багатопрофільними лікарнями, такими, як наша, як інші в області є багатопрофільні”.

Головний лікар додає, як реформування вторинної ланки вплине на лікарів закладу: “Лікарям, перш за все, треба буде самим над собою дуже ретельно попрацювати, щоб ця реформа на них відобразилася у кращий бік. Маю на увазі, у плані оплати за працю. Тому що це буде період конкуренції, і не тільки між закладами, але і фахівцями”.

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Олег Стадник пояснює, чи готові черкаські лікарні до реформування вторинної ланки: “Ідеальної ситуації немає, але майже всі заклади готові, тому що зроблені усі вимоги, про які я казав: комп’ютеризація, наявність медично-інформаційної системи, наявність цифрових підписів, наявність автономізації закладів. Пологовий будинок “Центр матері та дитини” претендуватиме на пріоритетні напрямки: пологи, неонатологія, Третя міська лікарня може претендувати на пріоритетні пакети інфаркт/інсульт, всі інші – будуть претендувати на інші пакети”.

За словами Олега Стадника, якщо Національна служба здоров’я відмовиться укладати угоди з фахівцями певної галузі медицини через відсутність технічного забезпечення, то за ці послуги пацієнти платитимуть окремо.

 

Залиште коментар