Шістнадцять гектарів нових лісів висадили цієї весни лисянські лісівники

Шістнадцять гектарів нових лісів висадили цієї весни лисянські лісівники

Лісокультурна кампанія в Лисянському лісгоспі, яка завдяки сприятливим погоднім умовам цьогоріч розпочалася раніше ніж зазвичай, нині на завершальному етапі.

Цьогоріч лісовідновлення було проведено на загальній площі 55 га. Проте, з року в рік, окрім лісовідновлення, лисянські лісівники працюють і в напрямку створення нових лісів на ділянках, де раніше вони не росли. Так, лише цьогоріч на території Лисянського лісгоспу було створено 16 гектарів захисних лісових насаджень на площах, не придатних для сільськогосподарського використання.

«Лісорозведення – це тяжка та клопітка праця, адже зазвичай нові ліси створюються на важкодоступних ділянках – в ярах, крутосхилах ручним способом. У перші роки в захисних насадженнях, як і в молодих насадженнях державного лісового фонду, проводяться усі необхідні догляди. І лише за кілька років можна побачити результат – молоді ліси на місці колишньої пустки», – говорить головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч.

Головною породою при лісорозведенні є акація біла, супутні породи – вишня повстиста, абрикос, слива розлога, а також чагарник – дерен справжній.

Загалом для потреб лісокультурної кампанії 2020 року лисянські лісівники виростили близько 200 тисяч штук сіянців, із них дуба звичайного – 154,9 тис., акації білої – 27,6 тис. штук сіянців, по 10 тис. сіянців сосни звичайної та ялини європейської, а також інших супутніх порід.

Нині лісництва Лисянського лісгоспу переходять до проведення робіт із висівання лісового насіння в розсадники. Загальна площа посівних відділень складатиме близько 2 га. Для цього лисянські лісівники заготовили 12 тонн лісового насіння, а саме: жолудів дуба звичайного – 8300кг, дуба північного –1405кг, горіха чорного – 1972кг, акації білої – 28.5кг, гледичії – 4кг, модрини європейської – 1 кг, ялини європейської – 1 кг. абрикосиа – 15 кг, дерена справжнього – 5,2кг, липи дрібнолистої – 5 кг, маслини вузьколистої – 25кг, ясена звичайного – 23 кг, клена татарського – 6 кг. Усе це висіють та доглядатимуть, аби забезпечити потреби підприємства вже під час наступної лісокультурної кампанії.

Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Залиште коментар