Скотареве приєднається до Шполянської міської ОТГ

Скотареве приєднається до Шполянської міської ОТГ

11 липня у сесійній залі міської ради відбулась чергова третя сесія міської ради VIII скликання. Цього дня депутати прийняли низку важливих рішень, які стосуються комфортного проживання громадян та розвитку Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, повідомляє Шполянська міська рада.

Народні обранці надали згоду на приєднання до Шполянської міської ОТГ громади села Скотареве, Шполянського району, погодили внести зміни до рішення міської ради «Про міський бюджет», одноголосно підтримали пропозицію міського голови Сергія Кравченка – прийняти в комунальну власність Шполянської міської ради ОТГ цілісних майнових комплексів закладів освіти Шполянської районної ради Черкаської області, затвердили проект Статуту та Положення про старосту села Шполянської міської ОТГ, схвалили рішення закріпити депутатів за міськими виборчими округами № 6 та 11 та інші.

Загалом на третій сесії міської ради депутати розглянули понад 30 питань: 21 загальне та 10 земельних.
Засідання розпочалось із приємних моментів.

Міський голова Сергій Кравченко, вручив присутнім народним обранцям посвідчення депутата Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.

Першим, схвалили доленосне рішення на шляху до розширення меж міської громади, а саме добровільно приєднати до Шполянської міської ОТГ громаду села Скотареве.

– Ми протягнемо дружню руку кожній сільській громаді, яка виявить бажання до нас приєднатися. Стовідсотково впевнений, що й серед міських депутатів завжди знайду підтримку, – стверджує Сергій Володимирович. – Разом з командою ми прикладемо максимум зусиль, аби громади сіл, які вже приєдналися або планують, не залишились розчарованими.

Під час сесії депутати одноголосно підтримали думку шполян, яку вони висловили наприкінці червня в ході громадського слухання.

Громада вважає, що у Шполі має з’явитись пам’ятний знак учасникам антитерористичної операції на сході України.

Як повідомив міський голова, таким способом місцяни хочуть увіковічнити пам’ять українських героїв, що захищають незалежність і територіальну цілісність держави. Вони вирішили на їх честь встановити меморіальний знак у середмісті центру громади по вулиці Лозуватській (на місці недіючого фонтану).

Надважливим кроком до зміцненої об’єднаної територіальної громади є утримання в своїй комунальній власності закладів освіти, культури та медицини.

Про механізм передачі цілісних майнових комплексів закладів освіти з балансу районних рад на баланс новоутворених об’єднаних територіальних громад в ході сесії народним обранцям пояснила спеціаліст з питань освіти Шполянської міської ради Ірина Кландирець.

За її словами процес проходить шляхом реєстрації змін в ЄДРПОУ в частині зміни власника цих закладів. Це не потребує звільнення чи переоформлення відповідних працівників, вони автоматично продовжуватимуть працювати без переводу. До звільнення і призначення нових керівників шкіл застосовується загальна процедура, що визначена в КЗпП та у контрактах.

– Процес тривалий, і його не можна виконати швидко. Спочатку ми повинні отримати схвальне рішення з цього приводу від депутатів Шполянської районної ради. Потому триватиме кропітка робота над підготовкою відповідних ділових паперів. Якщо процедура передачі відбуватиметься без затримок, то вже 1 січня 2018 року на баланс Шполянської громади перейдуть усі заклади освіти, що перебувають в її межах, – зазначила Ірина Каландирець.

Під час 3-ї сесії Шполянської міської ради депутати проголосували й за зміни до рішення «Про закріплення депутатів міської ради за округами».

За результатами народного голосування, у складі депутатського корпусу повинно налічуватись 26 народних обранців, два з яких належало політичній партії «Радикальна партія Олега Ляшка». Через відмову представників цієї політичної сили від депутатських повноважень, виборчі округи міста № 6 та 11 з півтора місяці лишалась без закріплених депутатів.

Відтепер, два міські виборчі округи очолюватимуть депутати Шполянської міської ради VIII скликання від політичної партії ВО «Черкащани». Округ № 6 – Лідія Маєтна, а округ № 11 – Анатолій Осадчий.

Залиште коментар