Сміла взимку мерзнутиме, а Чигирин планує обігрітися без газу

Сміла взимку мерзнутиме, а Чигирин планує обігрітися без газу

Область активно готується до початку опалювального сезону. Проте проблеми можуть виникнути у районах, підприємства яких мають заборгованість за енергоносії. Нині великі борги має Сміла, Канів та Умань. Про це пише «Інфоміст».

– Маємо непогані показники розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ – 91 відсоток розрахунку. Це хороший результат, ми посідаємо друге місце в Україні. Але, попри це, маємо 336 мільйонів гривень заборгованості, – повідомив під час координаційної наради голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Він повідомив, що якщо не буде погашена заборгованість, то підприємства не отримають ліміти на газ. Такі проблеми минулого року вже мали Сміла, Умань та ще низка районів.

Директор департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКК Черкаської ОДА Сергій Демиденко повідомив, що найпроблемнішими нині є Чигиринський та Смілянський райони. Чигиринські теплові мережі мають загальний борг 8,1 мільйони гривень, підприємство перебуває в критичній ситуації через ці борги, і джерела покриття цих боргів у підприємства відсутні. Тож загроза початку опалювального сезону по Чигирину існує.

Канівські теплові мережі – 24,2 мільйона гривень заборгованості, Уманьтеплокомуненерго – 78,8 млн, Кам’янське комунальне підприємство теплових мереж заборгувало за газ 3,6 мільйона гривень, звенигородське підприємство – 5,8 млн, жашківське – 3,4 млн, чорнобаївське – 7,7 млн тощо. Найбільший борг має підприємство ТОВ «СмілаЕнергоінвест», загальний борг – 178,2 млн гривень (53 % загального боргу). Голова Черкаської ОДА запитав у представників смілянської влади, як вони будуть вирішувати проблему. Чіткої відповіді так і не отримав, лише обіцянки «на словах». На питання: «Чи впевнені вони у тому, що Енергоінвест отримає номінацію?» у Смілі відповіли: «Ні». Після цього очільник області дав доручення своєму заступнику Сергію Овчаренку провести виїзну нараду з представниками «СмілаЕнергоінвесту» вже цього тижня та презентувати чіткий план виходу із цієї ситуації.

Опісля губернатор поспілкувався з Чигирином. Там повідомили, що в місті тепломережі цього року працювати не будуть, усі споживачі готуються переходити на індивідуальне опалення. Секретар міськради запевнив, що усі необхідні технічні можливості є, і до опалювального сезону планують завершити роботи.

Голова правління ПАТ «Черкасигаз» Сергій Буян повідомив, що для того, щоб отримати природній газ в мережі, необхідно перш за все укласти договори на постачання та транспортування, отримати номінації. Враховуючи ситуацію, яка склалася з Чигирином, ПАТ «Черкасигаз» не буде постачати газ підприємствам області, які не отримали номінації (заявка стосовно обсягів газу, який замовник планує спожити протягом певного періоду).

– Та інформація, яку ми отримали від Чигирина, а це фактично інформація про те, що вони пробачають усі борги, які в них є, наводить мене на думку, що оскільки вони відбирали газ несанкціоновано, наша позиція стосовно того, що природний газ без номінації постачатися не буде, підтверджується. Нам Чигирин щойно повідомив, що ми не отримаємо 3 мільйони гривень за газ, який вони фактично вкрали, отримали без документів. Тому кожне підприємство, яке не матиме номінації, відключатиметься у будь-який час без попередження. Бо наше підприємство фізично не може робити такі подарунки долі, – заявив Буян.

Прочитайте ще:

Залиште коментар