Сміла знаходиться під загрозою відключення води

Сміла знаходиться під загрозою відключення води

Майже кожного тижня комунальне підприємство «ВодГео» отримує попередження від ПАТ «Черкасиобленерго» про відключення від електромереж. Це призведе до обмеження водопостачання в усьому місті.

Про це нещодавно під час координаційної наради Черкаській облдержадміністрації заявив начальник управління з ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Демиденко, повідомляється на сайті «Прочерк».

Сума кредиторської заборгованості підприємств становить 19,3 млн. грн. (електроенергія – 4,5 млн. грн., з бюджетом (податки) – 13,2 млн. грн.).

Сума дебіторської заборгованості (борги абонентів перед підприємством) становить лише 4,9 млн. грн. (населення – 3 млн. грн., інші споживачі – 1,3 млн. грн.).

– Також не потрібно забувати, що за період з вересня 2015 по березень 2016 року дії органу місцевого самоврядування та, на той час керівника підприємства КП «Вод Гео», нанесли збитки підприємству в сумі близько 4.0 млн. грн. через не введення в дію постанови НКРЕКП (яка на той час була регулятором підприємства) про введення в дію економічно обґрунтованих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, – наголосив Сергій Демиденко.

Через збитковість підприємства, неприведені тарифи, недоотримання коштів від абонентів (87% – найнижчий по області) підприємство накопичило зазначену кредиторську заборгованість.

– Обласною державною адміністрацією впродовж літа було проведено ряд нарад, за підсумками яких надано відповідні доручення. На жаль, ні інформування ні виконання по жодному пункту не відбувається, – зазначив Сергій Демиденко. – Чути лише гучні заяви керівництва міста щодо обов’язків голови обласної державної адміністрації, як представника держави, по врегулювання проблемних питань в роботі комунальних підприємств міста Сміла. То хотіли б нагадати, що повноваження щодо діяльності комунальних підприємств, їх готовності, проходження опалювального сезону, беззбиткової роботи, контроль за наданням якісних безперебійних послуг, підтримка комунальних підприємств, належать не обласні державній адміністрації, а саме органу місцевого самоврядування (як гаранту територіальної громади).

Залиште коментар