Черкаси – передове місто зі збору небезпечних відходів

Черкаси – передове місто зі збору небезпечних відходів

Два нових контейнери для збору небезпечних відходів у населення встановили у Черкасах. Відтепер батарейки, акумулятори та люмінісцентні лампочки можна буде приносити до приміщення Придніпровського та Соснівського райвиконкомів. Контейнери були подаровані місту французькою компанією “БЕТЕН Енженьєрі”.

За словами директора департаменту економіки та розвитку Ірини Удод, із Урядом Франції і французькою компанією “БЕТЕН Енженьєрі” співпраця розпочалася ще у 2016 році.

– Ця співпраця розпочалася безпосередньо із визначення міста Черкаси учасником пілотного проекту «Зелене місто Черкаси». Була розроблена стратегія поводження із відходами у м.Черкаси і наступний етап – це освітній проект і виховання культури поводження із відходами у м.Черкаси. Наші партнери допомагають територіальній громаді в запровадженні нових методів поводження із відходами. І сьогодні одним із етапів є подарунок місту двох контейнерів для збору небезпечних відходів. Подальша робота – це робота зі школами, учнями, навчання підростаючого покоління.

Як пояснив Володимир Гусаченко, начальник відділу екології Черкаської міської ради, Черкаси стали першим містом в Україні, де було запроваджено збір небезпечних відходів.

– У нашому місті така акція почала діяти у 2012 році. В минулому році був встановлений перший контейнер біля міської ради. Якщо все буде добре, то до кінця року придбаємо і встановимо у бюджетних установах ще 4 великих контейнери і 5 маленьких (тільки для батарейок), які хочемо поставити у навчальних закладах.

– Небезпечні відходи ми збираємо більше 6 років. Енергозберігаючі лампочки ми переробляємо, а батарейки поки що складуємо, оскільки в Україні поки немає технологій переробки, – розповів еколог ТОВ “ОЛЕСТАС ЕКО” Станіслав Чуприна. Саме це підприємство забиратиме відходи з контейнерів.

На думку міської влади, це стане черговим кроком для зменшення кількості небезпечних відходів у Черкасах.

Залиште коментар