Соціальні ігри доводять дітей до самогубств

Соціальні ігри доводять дітей до самогубств

Соціальними мережами останнім часом набирає обертів поширення комп’ютерних ігор, які спричиняють самогубства у дітей. Одною з причин почати таку гру для дітей стає брак уваги з боку батьків, повідомляє фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Черкаської міської ради  Вікторія  Кіташова.
Подібні ігри мають безліч назв, зокрема, таких як: «Море китів», «Тихий дім», «Розбуди мене в 4:20», «Біжи або помри» та інші. Діти, які стають гравцями, асоціюють себе з китами. Це пояснюється тим, що кити можуть добровільно покінчити з життям, викидаючись  на берег.
Діти або підлітки вступають до подібних груп і починають виконувати завдання наставників, які поступово мотивують дитину покінчити з життям. Вікторія говорить, що розпочинають гру діти, які отримують надто мало уваги від батьків. Якщо тато чи мама не реагують на поведінку своєї дитини, не хвалять її за успіхи, байдуже ставляться до переживань, тоді вона починає відчувати себе непотрібною і втрачає розуміння цінності життя. Граючи в гру, підліток хоче звернути на себе увагу хоча б востаннє, перед тим як «красиво» піти з життя.
Є декілька ознак, які вкажуть на те, що дитина, можливо, зацікавилась такою грою. В неї починається безсоння, вона  має постійний пригнічений настрій та замикається у собі. Помітивши подібні розлади, батьки мають звернутися по допомогу у школу. Адже тут дитина проводить дуже багато часу і спілкується з однолітками. Тому шкільний психолог має допомогти розібратися в причинах і наслідках дитячої депресії. Батьки ж повинні приділяти якомога більше часу своїй дитині. Вони мають пояснити їй, яке цінне її життя і показати, що дитину люблять.

– Наша робота – повідомляти батькам та працівникам шкіл про ці ігри. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді закликає батьків не мовчати, не соромитись звернутися по допомогу до спеціалістів. Проте найголовніше – любити свою дитину і не дозволяти їй хоч на хвилинку відчути себе непотрібною, – наголошує  Вікторія Володимирівна.

Залиште коментар