Стародавні артефакти знаходять жителі Черкащини на своїх городах

Стародавні артефакти знаходять жителі Черкащини на своїх городах

Давньоруський наконечник списа та «черняхівська» намистина поповнили фонди державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Про це йдеться на сайті Вісті Черкащини.

– Фонди заповідника «Трипільська культура» в останній тиждень поповнилися двома цікавими знахідками, – розповідає директор заповідника Владислав Чабанюк. – Житель Легедзиного Віктор Анзійчук під час польових робіт ледь колесо трактора не пробив об якийсь металічний стержень. Ним виявився залізний наконечник списа часів Русі, орієнтовно Х-ХІІ ст. Інший односелець – Роман Кухар у себе на городі знайшов намистину. Вона виявилася з сердоліку і належала населенню черняхівської культури, чиї житла 1600 років тому стояли на теперішньому городі пана Романа. Тепер намистина також знайшла своє місце в наших наукових фондах.

Владислав Васильович каже: «А могло бути і по іншому! На кожному базарі (та і не тільки) археологічні предмети давно мають свою ціну. Таке приватне колекціонування вимиває величезну кількість артефактів з наукового обігу та руйнує археологічні пам’ятки. Приємно, що ці знахідки були передані до музейної установи і тепер є цінними історичними маркерами краю».

Залиште коментар