У Катеринополі, що на Черкащині, під час чергової сесії селищної ради обговорили питання перейменування населеного пункту. З цього приводу звернулися і до Верховної Ради.
Про це повідомили у пресслужбі Катеринопільської територіальної громади, пише Суспільне.
Секретарка селищної ради Наталія Цехмістренко розповіла, що в опитуванні, яке відбулося в електронному варіанті, взяли участь 1 620 людей. Це 35 відсотків від загальної кількості жителів Катеринополя, яким виповнилося 18 років.
Загалом робоча група запропонувала 12 варіантів перейменування: Європейське, Калинопіль, Калниболота, Калниболотське, Квітодар, Клинівець, Містечко, Тікич, Тікичанське, Урожайне, Щасливе або зберегти назву Катеринопіль, не повʼязуючи її з імʼям російської імператриці Катерини II.
Люди найбільше підтримали такі варіанти:
- пропозицію збереження чинної назви смт Катеринопіль, не пов’язуючи її з ім’ям російської імператриці Катерини II – 1 387 людей (85,6 відсотка);
- пропозицію нової назви “Калинопіль” – 117 людей (7,2 відсотка);
- історична назва “Калниболота” – 14 голосів.
“Документи про результати проведення консультацій з громадськістю щодо перейменування смт Катеринопіль селищна рада направить до Верховної Ради України для врахування під час розгляду цього питання. Також, підтримуючи думку більшості жителів громади, депутати селищної ради схвалили звернення до Верховної Ради України, в якому просять з розумінням та повагою поставитись до позиції громадськості у вирішенні питання збереження назви – Катеринопіль, не повʼязуючи її при цьому з російською імперською політикою”, – йдеться у повідомленні пресслужби.
Як зазначено у тексті: “Ми, депутати Катеринопільської селищної ради насамперед заявляємо, що повністю підтримуємо позбавлення нашої держави від символіки російської імперської політики та топонімів країни-агресора. Разом з тим, ознайомившись із вказаним фаховим висновком УІНП (Український інститут національної пам’яті – ред.), зазначаємо, що окремий нормативно-правовий акт, у якому було б зазначене походження назви смт Катеринопіль (а не Єкатеринополь), у фаховому висновку відсутній. Інших доказів причетності Катерини II до населеного пункту Катеринопіль не наведено. Сам факт видання такого указу не може бути належним доказом перейменування містечка Кальниболото на честь російської імператриці”.
Також депутати додали, що “нав’язування в громаді надуманої деструктивної дискусії відволікає людей від нагальних справ і в умовах війни та тяжких випробувань для українського народу є недопустимим”.