Студенти уманського вишу побували у Пехівському лісництві

Студенти уманського вишу побували у Пехівському лісництві

Нещодавно на базі Пехівського лісництва Звенигородського лісгоспу під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри лісового господарства Сергія Коваля та Ірини Іващенко була проведена екскурсія студентам 21-лг та 41-лг груп факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва. Про це повідомили в Черкаському обласнеому управлінні лісового та мисливського господарства.

Завданням поїздки насамперед було ознайомлення студентів із специфікою майбутнього фаху, виробничим процесом і технологічним циклом виробництва безпосередньо на підприємстві, а також розширення, поглиблення та закріплення теоретичних знань, які студенти отримали під час вивчення циклу спеціальних теоретичних дисциплін, таких як: “Лісове розсадництво”, “Сучасні технології розсадництва”, “Лісове насінництво”, “Лісові культури” та “Рекреаційне лісівництво”.

Пехівське лісництво  є одним з новаторів на Черкащині у вирощуванні декоративних порід та впровадженні сучасних технологій для вирощування посадкового матеріалу.  Великою заслугою цьому є “справжній господар” в особі помічника лісничого Миколи Бойка (у минулому студента Уманського НУС).

Микола Бойко провів дуже цікаву екскурсію, поділившись своїм понад 20-річним досвідом у веденні лісового господарства та вирощуванні посадкового матеріалу. А подивитись було на що.

У тепличному господарстві пехівських лісівників функціонують три теплиці та два майданчики для контейнерного вирощування рослин – загальна їх площа майже тисяча метрів квадратних. Вирощують у них понад 50 видів найрізноманітніших декоративних порід, і асортимент їх справді вражає. Окрім традиційних вічнозелених туй, ялівців, ялин, вирощують такі рослини як гінкго, арістолохія, актинидія, вейгела, тюльпанове дерево, піроканта, лимонник, сакура та багато іншого.

Студентам було продемонстровано роботу сучасних поливних систем – туманного зрощування, системи автодощу, автополиву.

Наступним етапом був огляд різновікових лісових культур дуба, обговорення методів, схем садіння, здійснення доглядів. Показані траншеї для  зберігання насіння деревних порід.

Пехівський розсадник вважається одним з кращих в області лісових розсадників. Загальна його площа – 13,2 га. Вирощують тут, окрім основних лісоутворюючих порід дуба звичайного, північного, горіха чорного, широкий ряд декоративних дерев та кущів, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні. Крім того, зростають тут  плодові сіянці та саджанці – малина, абрикоса, черешня, вишня, груша, айва, дерен (кизил), ліщина ведмежа, фундук та ін.

Незвичайною родзинкою розсадника Пехівського лісництва по праву можна вважати розарій, на якому висаджено 15 тисяч троянд 67-ми сортів. Цьогоріч троянди вперше почали квітувати.

Студенти та викладачі дякують помічнику лісничого Пехівського лісництва Миколі Бойку за теплий гостинний прийом, сумлінну працю та масу цікавої отриманої інформації. А також головному лісничому ДП “Звенигородське лісове господарство” Сергію Тлустому та керівництву університету за сприяння в організації поїздки.

Прочитайте ще:

Залиште коментар