Святкування Рош га-Шана: до Умані прибувають перші паломники

До Умані на святкування юдейського Нового року Рош га-Шана, яке триватиме з 15 по 17 вересня, почали прибувати перші паломники.

Про це Суспільному повідомила прессекретарка БФ “Історико-культурний центр міста Умань” Дзвенислава Карплюк.

“До Умані прибуло уже більше двох тисяч хасидів. 8 вересня в них почався Шабат”, – розповіла Дзвенислава Карплюк.

Святкування Рош га-Шана: до Умані прибувають перші паломники
За її словами, обмеження в місті почнуть діяти з 11 вересня.

Основна кількість хасидів почне прибувати з 10 вересня.

Святкування Рош га-Шана: до Умані прибувають перші паломники
Загалом до Умані на Черкащині цього року очікується прибуття понад 30 тисяч паломників-хасидів, повідомляла міська голова Умані Ірина Плетньова. Начальник Черкаської ОДА Ігор Табурець розповідав, що з метою забезпечення безпеки місцевих мешканців та приїжджих у місті з 11 по 21 вересня буде запроваджено особливий режим в’їзду, виїзду та пересування. У районі паломництва діятимуть заборони на продаж та використання певних груп товарів.
Святкування Рош га-Шана: до Умані прибувають перші паломники
За аналогом тогорічних заходів, цього року також буде обмежено доступ до місця паломництва в Умані. Паломники мають дотримуватися усіх вимог: носити з собою паспорт та дотримуватись комендантської години, пояснила міська голова Умані Ірина Плетньова.


Що відомо про святкування Рош га-Шана у 2023 році

  • У 2023 році юдейський Новий рік відзначатимуть із 15 по 17 вересня. У Черкаській ОВА просять паломників утриматися від поїздки на Рош га-Шана. Пояснюють небезпечністю перебування в Україні, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли та можливі провокації з боку Росії.
  • У 2022 році Рош га-Шана тривало із 25 до 27 вересня. Тоді до Умані приїхали 23 тисячі хасидів, у 2021 їх прибуло 30 тисяч, у 2020 – дві з половиною тисячі.
  • В Умані ухвалили рішення заборонити продаж алкоголю та піротехніки у зв’язку з приїздом паломників-хасидів у 2022 році. Також заборонили продаж пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. Роблять це задля уникнення конфронтації між поліцейськими та людьми, що мають при собі макет вогнепальної зброї.

Залиште коментар