Торгівля людьми: як не стати жертвою? Поради черкащанам від експертів та екс-повії

Торгівля людьми: як не стати жертвою? Поради черкащанам від експертів та екс-повії

За останніми даними Міжнародної організації з міграції в Україні, жертвами торгівлі людьми станом від червня 2018 року до червня 2019 стали 176 людей, що на три десятки менше, ніж протягом усього 2017-го року. 

Володимир, оператор Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів, повідомляє, що більше сотні з цих людей стали жертвами сексуального рабства.

– Багато хто їде за кордон, щоб знайти більш високооплачувану роботу. Люди, які погано знають країну, в яку мігрують, віддають документи для правильного оформлення «роботодавцям» – людям, які так представляються їм. Часто трапляється, що документи псевдо-рекламодавці привласнюють, а людей буквально продають. У деяких країнах для певних ремесел є прайс-листи.

«Найдорожчими» є міцні чоловіки та жінки, які здатні за станом здоров’я у «польових» умовах тяжко працювати. Трудове рабство вимагає відмінних показників здоров’я. Донори органів посідають друге місце за собівартістю, оскільки зазвичай вони є «носіями» одного-двох органів, які мають бути абсолютно здоровими. Третіми за «дорогозною» є молоді жінки або рідко чоловіки, яких продають у сексуальне рабство.

Ксенія – 28-річна екс-повія. Жінка пішла з борделю після того, як побачила, як жінку, яка там працювала, зґвалтували. Після цього вона переїхала до Черкас, розірвала усі зв’язки з минулим та почала нове життя. Проте власні документи не довіряє нікому навіть для того, аби без її присутності зробили їх ксерокопію.

– Не всі дівчата працювали добровільно у публічному будинку. Деяких туди привозили без документів. Паспорт чи інше посвідчення особи забирали «для оформлення на офіційну роботу», а після не віддавали. Повії могли тікати без документів, але їм погрожували, що в такому випадку поліція не стане розбиратися і посадить за грати тих, у кого документів не буде. Мабуть, дівчата не знали просто, що документи можна відновити.

Ксенія додає, що на дівчат нерідко тиснули і морально:

– Якщо «хазяїн» знав, що дівчина має родичів, то погрожував, що приїде і розповість їм, як «дєвочка на жизнь зарабатувала». Багато молодих повій боялися якраз розголосу і того, що від них відвернуться всі знайомі та рідні, тому залишалися працювати в борделі.

Якщо ви потрапили у сексуальне рабство, і на вас морально тиснуть цими методами, то завжди потрібно мислити логічно. Розповідати про те, чим ви заробляли гроші, ніхто не буде, адже з цією інформацією ваші родичі можуть подати заяву до поліції про протизаконні. І «хазяїни» це теж добре знають, тому цього не робитимуть.

Також ви завжди маєте вимагати, щоб вам повернули паспорт, або йти до поліції, і повідомити всю відому вам інформацію. Розголошувати усім те, через що ви втратили документ, правоохоронні органи також не мають права. Пам’ятайте, що юридично ви захищені від усіх цих правопорушень.

Володимир, оператор Національної лінії з протидії торгівлі людьми, наголошує, що існують правила, яких обов’язково потрібно дотримуватись під час влаштування на роботу за кордоном:

– По-перше, завжди перевіряйте фірму, послугами якої хочете скористатися. Це має бути офіційно зареєстрована компанія, котра матиме достовірні сертифікати та заключні контракти із закордонними фірмами.
По-друге, усі оригінали документів мають бути з вами. Будь-які дії з ними мають відбуватися у вашій присутності, якщо ви цього забажаєте. Після цього оригінали мають вам повертати.

Експерти радять якомога більшу кількість людей інформувати про всі деталі поїздки, яка відбудеться. Важливі й час, і місце, і люди, з якими ви спілкувалися, усі подробиці фірми (телефони, контакти, адреси тощо). Для більшої достовірності записуйте всі контакти, фірми, назви, адреси тощо в окремий блокнот.

Рекомендується користуватися послугами лише офіційних фірм. Вартість буде більшою, аніж та, яку пропонують маловідомі або неофіційні організації, однак вам буде гарантоване не лише безпечне життя, але й дійсна оплата праці.

Наостанок прошу бути всіх виваженими та серйозно ставитися до закордонної праці не лише як до можливості заробляти більше, але й як до потенційної загрози Вашому життю. Бережіть себе і будьте обачними,- радить експерт.

Аліна Євич

Залиште коментар