Торік на Черкащині утворено 20 ОТГ

Торік на Черкащині утворено 20 ОТГ

Об’єднавчий процес в області – не зупиняється. Минулого року на Черкащині з’явилося 20 ОТГ. Ще одна – цьогоріч. Про децентралізаційні успіхи та перспективи на майбутнє розповів директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Водночас за декілька останніх місяців до профільного департаменту ОДА надійшло понад 30 звернень для розрахунку спроможності потенційних громад. Тобто, зауважує посадовець, люди переконуються в перевагах процесу об’єднання і самі ініціюють старт цього процесу на місцях.

“Досвід наших громад-першопрохідців свідчить – об’єднуватися варто, – наголосив Роман Карманнік. – Приміром, власні доходи перших трьох громад, які утворилися в області, зросли у 5-9 раз, а з урахуванням міжбюджетних трансфертів в середньому в 10 разів, якщо порівняти рік створення і останній звітний. Державна підтримка ОТГ вже склала 45 млн грн. За ці кошти реалізовано 82 проекти. І кожного року можливостей для участі в програмах, які можуть фінансувати розвиток ОТГ більшає. Це є факт”.

Фінансово підтримуватимуть новоутворені ОТГ і завдяки субвенції з держбюджету. Відповідний законопроект ухвалив Уряд. Згідно з ним, добровільно утворені ОТГ отримуватимуть фінансову допомогу упродовж п’яти років починаючи з року наступного після об’єднання.

Крім того, цьогоріч громади-об’єднавці отримають 47 млн грн «інфраструктурної» субвенції. Втім, аби скористатися цими коштами, ОТГ повинні мати затверджені програми соціально-економічного розвитку.

“Ще один ефективний інструмент вирішення проблем громад – це договори співробітництва, – каже Роман Володимирович. – Кущовими семінарами вже охоплено всю область, навчання пройшли 250 осіб. І маємо перші результати – два нових договори реєструються в Мінрегіоні. Агенцією регіонального розвитку і Центром місцевого самоврядування здійснюється повний супровід цього процесу. Як приклад переваги, проекти за договорами співробітництва, які подаються на ДФРР, автоматично отримують на порядок більше балів”.

Втім, не зважаючи на окреслені вигоди, відзначає посадовець, не всі райони Черкащини мають позитивні «децентралізаційні» результати. Так, пожвавити роботу у цьому напрямку слід Христинівському, Звенигородському, Монастирищенському, Лисянському, Чигиринському районам.

Залиште коментар