Центр для безпритульних тварин запрацює в Умані

Центр для безпритульних тварин запрацює в Умані

В Умані завершується будівництво притулку для безпритульних тварин, який запрацює з весни. Про це повідомив у коментарі для сайту «04744» народний депутат України Антон Яценко.

За словами засновниці БФ «Серце друга» Яніни Тиховської, стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин в Умані буде розрахований на 50 місць. 20 з них — це карантин. Після карантину тварин переводитимуть на реабілітаційну перетримку, яка розрахована на 20 місць. Ще 10 місць залишається на інфекційне відділення.

«Це якщо у тварини зафіксовано захворювання. Потім планується залучати кінологів, щоб визначити психічний стан, чи реагує собака на тих самих велосипедистів. Після чого тварина буде відпускатись на місце їх звичайного існування», — пояснила засновниця БФ «Серце друга».

Стерилізаційно-реабілітаційний центр в Умані будується за кошти екологічного бюджету і частково — за кошти місцевого. Гроші йдуть не лише на будівництво, а й на придбання устаткування. Після запуску центру БФ «Серце друга» планує залучати меценатів та благодійників. Зараз проводяться наради щодо закупівлі устаткування, аби центр був дійсно європейського зразка.

Система, яка планується у стерилізаційному центрі, діє в Умані вже 2 роки. З весни до кінця осені собаки стерилізуються та заносяться до бази даних приватної ветеринарної клініки, з якою уклало договір комунальне підприємство.

«У кожної тварини є картка, де міститься фотографія і дані про стерилізацію. За два роки було стерилізовано 400 тварин, зараз ці тварини живуть на постійній території, вони не агресивні. Люди повинні розуміти, якщо в прибудинковій території живе три собаки, які простерилізовані, прищеплені від сказу, то вони будуть чітко оберігати свою територію від чужих собак», — наголосила Яніна Тиховська.

Прочитайте ще:

Залиште коментар