Центру паліативної допомоги подарували 45 спеціальних ліжок

Центру паліативної допомоги подарували 45 спеціальних ліжок

Перший в області Центр надання паліативної та хоспісної допомоги поповнився новим устаткуванням. Майновий фонд закладу збільшився на 45 функціональних ліжок та стільки ж приліжкових тумбочок-столів. Це стало можливим завдяки цільовій допомозі Української діаспори в Баварії за підтримки німецьких лікарів та Благодійної організації «Благодійний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України», повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Перших пацієнтів заклад прийняв ще у середині вересня. Відтоді він працює у тестовому режимі. Тут поступово відпрацьовують алгоритми та налагоджують роботу. З 1 грудня у Центрі завершать повну комплектацію працівниками. Офіційно ж розпочнуть роботу з нового року, говорить керівник закладу Віктор Парамонов.

Завдяки отриманому устаткуванню, Центр зможе приймати до 50 паліативних пацієнтів. На сьогодні ж у закладі мають технічну можливість допомогти 10 невиліковним хворим.


– Обладнання та запуск в роботу 50 функціонуючих ліжок для Центру – це можливість допомогти паліативним пацієнтам Черкащини та їхнім близьким відчути нормальне життя, – говорить Віктор Парамонов. – На сьогодні працюємо над створенням належних умов для невиліковних хворих з досить коротким прогнозом на життя. Окрім іншого, найважливіше – забезпечити відсутність хронічного болю, від якого страждають паліативні пацієнти і що є чи не найбільшою проблемою. Належного знеболення у домашніх умовах забезпечити не можливо. У нас же пацієнти отримують покрокову цілодобову знеболювальну терапію. Найближчим часом надаватимуться психологічні, юридичні, релігійні послуги, є умови для відвідування родичами та проведення дозвілля.

Надалі, окрім онкологічних хворих, у закладі прийматимуть людей з невиліковними неврологічними захворюваннями. Для цього вже ввели посаду для профільного фахівця. Загалом щорічно в області потребують спеціальної паліативної допомоги близько 4 тисяч хворих, зокрема й дітей. З них майже 2,4 тисячі осіб – онкохворі.



Паліативні послуги мають бути доступними для хворих у кожному районі, відзначив заступник очільника області Ярослав Березань. Декілька тижнів тому вперше за історію незалежності України Верховна Рада на законодавчому рівні ввела поняття «паліативна допомога». Загалом же над розвитком паліативної допомоги на Черкащині працюють з 2015 року. Саме тоді була прийнята обласна програма.

– Нині на часі – розробка відповідних проектів, щоби забезпечити відкриття палат чи відділень для паліативних хворих на місцях, облаштування та реконструкція Центру надання паліативної допомоги, – зауважив посадовець. – Завдяки українським діаспорянам, зокрема сприянню черкащанки Інни Флорянчик, та за підтримки німецьких лікарів наш хоспіс отримав дороговартісне, а головне – необхідне устаткування. За попередніми оцінками комплект спеціалізованого ліжка та приліжкової тумбочки вартує до 1,5 тисячі євро. Ця україно-німецька гуманітарна допомога дасть старт наповненню хоспісу як коштом обласного бюджету, так і за сприяння меценатів.

Залиште коментар