Цікаві історії зі своїх подорожей розповіли черкащани

Цікаві історії зі своїх подорожей розповіли черкащани

Літня пора асоціюється з відпочинком та подорожами. Хтось ще тільки планує, хтось з нетерпінням очікує, коли вже вирушить на зустріч черговим пригодам, а хтось пригадує веселі й цікаві моменти, які супроводжували їхні мандри у минулому.

Цікавинками, які траплялися під час подорожей, черкащани розповіли інтернет-виданню “Вичерпно”.

Костянтин Чернецький, депутат міськради, директор кінотеатрів мережі “Мультиплекс” в м. Черкаси

Костянтин довів, що навіть травми не завадять йому дістатися до місця призначення, і навіть не дуже приємні моменти з часом можна згадувати з гумором.

Подорож до Лас-Вегаса

“Збирався я якось у Лас-Вегас на Cinemacon, це така кіновиставка світова. Мав вилітати за кілька днів і вирішив з хлопцями на коня пограти у футбол. Ну і так склалось, що попав мені м’яч у палець і порвав сухожилля. Палець не розгинався, приїхав у травмпункт, кажуть — дриль буде зранку, заб’єм вам спицю, приїжджайте. Рівень моєї радості опустимо, зрештою, забили мені спицю в палець в обласній лікарні. І от треба летіти в Америку з її суворим контролем. Зробив рентген, думаю, буду пояснювати якщо що. Перший прикол був на паспортному контролі. Дівчина брала відбитки пальців і коли попросила чотири пальці лівої руки, я сказав, що нема, є тільки три, бо четвертий відламав, і показую прооперований палець. Треба було бачити її обличчя. Щось на кшталт “О боже, проходьте бігом, щоб я цього не бачила”. Американці дуже емоційні. Одразу ж після паспортного у мене внутрішній переліт Сан-Франциско-Вегас. Проходжу металодетектор, хлопець каже – “Що це у вас в руці, викиньте папірець”. Кажу: “Не можу, це пластир і у мене там відламаний палець”. Скривились всі, навіть немаленька темношкіра пані на рентгенапараті сказала: «Боже, пропустіть його швидше, щоб я цього не чула і не бачила”. Так я далі і подорожував Штатами. Весело і без жодного конфлікту!”, – розповів свою історію Костянтин Чернецький.

Євгенія Хамел, стиліст-перукар

Женя надовго запам’ятала, що із кухнею нової для тебе країни краще ознайомитися завчасно, щоб потім не куштувати те, що їй довелося спробувати в Мексиці.

Гастрономічна пригода у Мексиці

“На День Святого Валентина мій чоловік в Мексиці запросив мене до ресторану. Сам замовив їжу. Коли ми прийшли, на столі вже стояли 4 види такос (це така мексиканська закуска). А посередині стаканчик з якоюсь нібито приправою. Питаю, що це? Каже, приправа. Питаю, пікантна? Ні! Ну добре. Я формую собі тако, наповнюю тортілью і кладу трохи “приправи”. Їм. Смачненько. Солоненько. Добренько так. Даю дитині. Вона теж їсть. Залишається остання тортілья. Чоловік, як справжній джентельмен, формує останній тако для мене і накладає багатенько так приправки. Передає мені у руки. Я беру страву і придивляюся. Бачу, якась ніби букашка там. А в мене одразу у голові думки: о, клас, зараз скандал, у страві таргани, безкоштовно поїмо. А потім, стоп! Женя, ти ж у Мексиці. Вони ж тут це їдять. Я придивляюсь краще, а там тих жуків… я до чашечки… На чоловіка. А він регоче. У ресторані атмосфера була романтична, світла не багато. Я й не побачила нічого. Ось так я спробувала жуків. Чоловік сказав, аби я знала, що воно там таке, ніколи б у житті не спробувала. Називаються вони у Мексиці чапуліне”с, — поділилася своєю гастрономічною пригодою Євгенія.

Назарій Вівчарик, журналіст інтернет-видання “Прочерк”

Обережність в чужій для тебе країні, звичайно, необхідна. Однак надмірна обережність може створити кумедний інцидент, яким з нами і поділився Назарій.

Базарювання в Тунісі

“Мені вдалося нещодавно побувати в Тунісі. При прибутті нам розповіли, що треба бути дуже обережним в людних місцях, бо можуть обманути, обрахувати тощо. Я сприйняв це занадто буквально і на туніський ринок йшов дуже зосереджений  і підозрілий. Врешті ми приглянули сумку. Добряче поторгувалися, як це і заведено. А тоді тунісець взяв динари, тобто їхні гроші, й пішов кудись, щоб витрусити з сумки купу мотлоху, яка надавала тій спортивній сумці форми. Я запанікував, вирішивши, що за ширмою він хоче замінити сумку на гіршу абощо. І тоді я схопив сумку і став пояснювати, що нам ніколи чекати, і ми з тією сумкою, наповненню газетами і клейонкою, пішли далі з нашою групою. Як же нам було смішно, коли ми в номері готелю почали все те сміття з сумки діставати, щоб її звільнити. Там був справді непотріб і його було так багато, що ми лиш могли уявити, як здивується прибиральниця, прийшовши в наш номер. Адже дійсно, спробуй пояснити, навіщо туристи приїхали і поселилися в готель з такою купою сміття, що зайняло декілька сміттєвих відерець”, — розповів черкаський журналіст по свою першу подорож північноафриканською країною.

Тамара Борисова, громадська діячка

Незнання законів не звільняє від відповідальності. Однак Тамара так відповідально поставилася до вимог при перетині кордону, що тепер з посмішкою згадує пов’язану з цим історію.

Сендвічам в’їзд заборонено!

“У потязі до Перемишля я бігла за митниками, щоб віддати всі сендвічі, які наготувала і везла собою в дорогу. Адже, як з’ясувалося, була заборона ввезення м’ясних і молочних продуктів, а я не знала і наготувала нам з донькою “сніданок”.  Його навіть собака не почула, але моє сумління змусило мене за ними бігти і тицяти їм в руки смачні бутерброди. Митники дуже здивувались!”, – розповіла Тамара Борисова.

Загалом, пригадує жінка, в подорожах з нею траплялося чимало кумедних випадків:

“А ще в Будапешті я ввечері сфотографувала сплячого безхатька, а потім тікала від них, бо вони не люблять такого. А в Парижі голуби вкрали у нас багет прямо під час їжі. Я хотіла фотографуватись, а вони їсти — вони перемогли. А у Відні під час екскурсії повз нас проходив чоловік і почувши мову голосно на всю вулицю вигукнув “Слава Україні!”, і всі 20 осіб одночасно відгукнулись – “Героям слава!” Просто в центрі Відня. Це було неймовірно зворушливо”.

Валентин Чернявський, журналіст “Нового каналу”

Журналіст проекту “Заробітчани” Валентин знає, як в будь-якому куточку світу знайти дешеве житло.

Склепи економ-класу

“Довелося мені побувати на кладовищі в Манілі (це Філіппіни), на якому живе десь близько десяти тисяч людей. Є такі, які там народились і померли, навіть не покидаючи його меж. Мені там треба було знайти дешеве “житло”. Такий собі економ-склеп. Люди там дуже привітні, хоч і неймовірно бідні. Дідусь навіть не хотів брати гроші за те, що постелить у себе “вдома” на могилці якоїсь Хуаніти. Його донька взяла, на наші гроші – копійки. Навіть килимок дали. Здивувало те, що всі в чистенькому, біленькому. Школярики ходять між склепами до школи. Всі радіють. В караоке співають прямо на могилі. Є там й елітні чотириповерхові склепи. Навіть з каналізацією і чудовим краєвидом з даху на могили. А ще в них повно баскетбольних майданчиків. Прямо серед могил. Американці їм привили любов до баскетболу. Зіграв я з тамтешнім хлопцем на 5 песо. А от чи виграв, буде скоро в “Заробітчанах””, — поділився своїми враженнями від перебування в столиці Філіппін Валентин.

Сергій Кудактін, черкаський підприємець

Подорожуючи, Сергій Кудактін зрозумів, що маленькі не тільки Черкаси, а й вся Земля, адже в різних країнах йому доводилося зустрічати друзів і знайомих з малої Батьківщини, яких зовсім не так часто міг бачити в Черкасах.

Земля таки кругла!

“У мене часто траплялося, що приїжджаючи в якусь країну, я зустрічав когось із Черкас. Наприклад, якось я йшов по Берліну, чую мене хтось кличе, повертаюся і бачу Миколу Мирзу (депутат Черкаської міської ради – ред.). Він разом із дружиною заїхав на декілька днів до Берліну, їхали вони, здається, десь із Англії. Ось так не змовляючись ми побачилися в одній точці світу. Бувало у мене, що людину, яку я в Черкасах не зустрічав роки три, міг побачити у готелі в Еміратах. Чи, наприклад, у Нью-Йорку адміністратор почув рідну мову, заговорив до мене, а у ході розмови з’ясувалося, що ми не тільки з однієї країни, з одного міста, а навіть виросли в одному районі, і з його сином вчилися в одній школі, я його навіть пам’ятаю. Після школи він поїхав в Штати вчитися. Таких історій у мене чимало, вони доводять, що Земля дуже кругла”, — зауважив Сергій Кудактін.

Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування

Головне, не панікувати і зберігати оптимізм в будь-якій ситуації. Цю істину твердо засвоїв Сергій, подорожуючи світом.

Блукання по Страсбургу

“Я був запрошений представляти Україну на Світовому форумі з розвитку демократії у Страсбурзі. Почалося все з того, що перед форумом я захворів, а в аеропорту забув зарядку до телефону. Зрештою, я потрапив до Страсбургу з розрядженим телефоном і з поганим самопочуттям. У вечірній програмі я не взяв участі, а зранку мене забули в готелі. Але оскільки я дуже хотів взяти участь у заході, я вирішив дістатися туди самотужки. По телефону я встиг подивитися, до якої зупинки мені треба доїхати і він вимкнувся. Я вирішив, що це буде такий собі квест: я можу або дійти до цілі, або програти його. Першу перепону я подолав десь за півгодини, це був автомат з продажу квитків. Звичайну карту зарплатну він не сприймав, а в кишені у мене не виявилося дрібних купюр. Тому я вирішую купити щось недороге в магазині, щоб розміняти гроші. Я зайшов в супермаркет, де купив найдорожчий в моєму житті Tic Tac десь за 8 євро. Зрештою, я придбав квиточок, доїхав до місця, бродив там, бродив, телефон вже взагалі ні на що не реагував, я вже вирішив, що хоч архітектуру порозглядаю, якщо вже так вийшло. І тут якесь провидіння: з будівлі подихати свіжим повітрям виходить організаторка заходу і бачить мене. Самотужки я б точно не знайшов цю будівлю”, — розповів про свої французькі пригоди Сергій.

Була в житті Серія ще одна історія, якою він також захотів поділитися. На щастя, вона теж закінчилася позитивно, хоча в той момент хлопець в це вже й не вірив.

“Я летів із Джексону, штат Міссісіпі, повертався вже в Україну. Для мене було дуже важливо не запізнитися, оскільки в Києві мені мали вручити відзнаку “Видатний організатор року” І ось на митному контролі знайому, яка везла подарунки в Україну від знайомих зі Штатів, просять відкрити один із них. А ми стоїмо поряд і жартуємо: “А вдруг там наркотики”. І ось вони відкривають одну з коробок і там знаходиться десь півторакілограмовий пакет з білим порошком. І тут ми розуміємо, що всі наші плани руйнуються. Але, на щастя, поліцейські до цього підійшли виважено, вони взяли той порошок на аналіз. На упаковці було написано, що то глина, яку потрібно розбавляти з водою і ліпити фігурки. Аналіз показав, що це так і є. Мене теж після цього дуже ретельно перевірили. Ось так я ледь не загримів в Америці в тюрму за наркотики”, — розповів Сергій Слинько.

1 коментар до цієї статті

  1. Досить таки цікаво.

    Відповіcти

Залиште коментар