Цього року до Умані приїздив равин-“першопрохідець” хасидів

Цього року до Умані приїздив равин-“першопрохідець” хасидів

Умань відвідав один з найвпливовіших та неоднозначних равінів світу

Глава йешиви «Шуву Банимо» 80-річний рабин Еліезер Берланд таки приїхав на святкування Рош ха-Шана в Умань на могилу рабі Нахмана. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник начальника у ГУНП в Черкаській області Віктор Іванько, пише 04744.info.

Рабе ходив молитися до могили цадика Нахмана щоранку й щовечора під пильним прикриттям правоохоронців.

Щоб доторкнутися Еліезера або побачити його зблизька прочани зчинили тисняву. Двом службовим автівкам було завдано шкоди. На одній хасиди танцювали на капоті й погнули кузов, іншу намагалися розгойдати й повідривали номерні знаки, – інформує Нова Доба.

Нагадаємо, Еліезер Берланд став свого роду «першопрохідцем», відкривши хасидам дорогу до Умані ще за радянських часів.

Цьогоріч, для поїздки в Умань голові бреславських хасидів треба було отримати дозвіл судової комісії з дострокового звільнення.

Адже 80-річний рабин Еліезер Берланд був засуджений до 18-місячного тюремного ув’язнення за сексуальні домагання і розпусні дії. Комісія з дострокового звільнення Управління в’язниць розпорядилася перевести його під домашній арешт. Це рішення було прийнято з гуманітарних міркувань, оскільки у рабина було діагностовано онкологічне захворювання. Відбування покарання завершилося за 2 тижні до Рош ха-Шана.

Прочитайте ще:

Залиште коментар