Творцям пісні “Степом, степом…” у Золотоноші встановили меморіальну дошку

Творцям пісні “Степом, степом…” у Золотоноші встановили меморіальну дошку

У рамках святкування 441-ї річниці з Дня заснування Золотоноші на фасаді готелю встановлено меморіальну дошку, присвячену видатним українським особистостям – Миколі Негоді та Анатолію Пашкевичу, які увійшли в історію нашого міста. Саме вони у 1966 році створили спільний твір – пісню «Степом, степом…», яка стала вершиною їхньої творчості та принесла неабияку популярність. Про це пише “Золотоноша“.

Микола Тодосійович Негода – український поет і письменник, автор багатьох віршів, пісень, прозаїчних творів. Анатолій Максимович Пашкевич – український хоровий диригент, композитор, Народний артист України. Він створив десятки чудових, глибоко ліричних, самобутніх пісень, котрі стали народними.

Пісня «Степом, степом» народилася за одну ніч. У готелі м. Золотоноша, готуючись до чергового урочистого заходу, зібралися музиканти, літератори, артисти. На пропозицію Пашкевича «написати так, щоб за душу взяло» черкаський поет Микола Негода запропонував свій вірш. Незабаром усі спали, тільки не Анатолій Максимович. Він до самозабуття творив музику. Тонко відчуваючи поетичне слово, пісняр добивався гармонії високого звучання, яке б відповідало порушеній темі, а тому вставляв у вірш свої слова, що органічно впліталися у твір. Він творив реквієм. На ранок пісня була готова, але не всі одразу її сприйняли. Тільки коли у 1967 році вона зазвучала у виконанні солістки Черкаського народного хору Ольги Павловської, пісня стала народною.

Залиште коментар