У Катеринополі відкрили пам’ятник Семену Гризлу

У Катеринополі відкрили пам’ятник Семену Гризлу

Сьогодні до Катеринополя прибули гості з сусідніх районів та обласного центру – козаки, молодь, з нагоди знаменної події – відкриття пам’ятного знаку одному із відомих уродженців Катеринополя, з постаттю якого асоціюється епоха досить суперечливої віхи історії становлення української державності початку ХХ століття Семену Гризлу.  Участь у відкритті пам’ятного знаку взяли перший заступник голови райдержадміністрації В. Коваленко та голова районної ради В. Верета.

Один з відомих істориків говорив: «Було би помилкою говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України…» На фундаменті Української національної революції 1917-1920 років розвивалося «все дальше українське життя». Українська ідея – ідея власної національної держави — самостійної і соборної України, якою до того цікавилося лише вузьке коло національної інтелігенції, масово оволоділа селянами і пустила корені в середовищі робітництва.

В день відкриття Козацького пам’ятного знаку Семену Гризлу, хочеться зазначити, що допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв. Семен Гризло  з пам’ятного знаку щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом жителів селища, учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.

У березні 1917 року поряд з українським парламентаризмом відроджувалось українське військо. Військо без якого найуспішніші універсали залишилися б деклараціями на папері. Саме вояки-добровольці — тоді у 1917 році стали тією силою, що перша заявила про державницький характер українського руху. Далекі від партійних чвар та кабінетних колотнеч, українські козаки і старшини знали, що держава — це дар, за який платять кров’ю.

Після Революції питання про незалежність настільки міцно укорінилося в свідомості українців, що цей процес уже став незворотнім. Пройшли десятки років, але наша держава все ж стала незалежною. І за це ми теж маємо бути вдячні визначним фігурам того часу, як Семен Гризло та інші.

Пам’ятний знак споруджено за рахунок спонсорських коштів та  добровільних пожертувань жителів Катеринопільщини.

Залиште коментар