У 2017 році з бюджету міста для черкаських ПТУ передбачили 52,6 млн грн, – Волошин

У 2017 році з бюджету міста для черкаських ПТУ передбачили 52,6 млн грн, – Волошин

Про підготовку робітничих кадрів говорили у студії телекомпанії “Рось”. Керівники галузі освіти міста та області, директори профтехучилищ та учні взяли участь у соціально-політичному ток-шоу “У фокусі подій”. Наразі ринок праці диктує попит на робітничі професії, утім над ПТУ нависає загроза оптимізації через недофінансування.

Профтехосвіта в Україні потребує реформування і вирішення цілої низки проблем. Директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин зазначив, що з 1 січня 2016 року фінансування профтехосвіти перейшло до місцевих бюджетів. Відсутність субвенції з держави позначилася на закладах недофінансуванням. На 2017-й рік з бюджету міста для черкаських ПТУ передбачили 52,6 млн грн. Проте, училища потребують ще 33,7 млн грн. Видатки з міського бюджету спрямовані лише на сплату кмунальних платежів, виплату зарплат та стипендій, питання розвитку закладів лягає на їхні плечі. 
– У профтехучилищах Черкас сьогодні навчається 2500 учнів та студентів. Варто звернути увгу на те, що 60 % учнів не є жителями Черкас, – додав він. – Проте, маємо проблему: заклади залишаються державними, а фінансування – місцевим. Ми не маємо важелів впливу на ці заклади. Ці питання потрібно вирішити. Систему фінансування також потрібно врегулювати. Уже створена спільна комісія щодо співпраці міської і обласної влади для вирішення питання оптимізації.
Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський звернув увагу на те, навчатися у місті хочуть більше дітей, ніж у районах.
– Уся економіка базується на кваліфікованому робітнику, саме тому випускники ПТУ затребувані на ринку праці, – зазначив Валерій Данилевський. – Та процес реформування закладів є незакінченим. Вони мають бути передані в комунальну власність Черкас. І процес передачі вже запущений. За спостереженнями міжнародних експертів, дії щодо реформ в Україні почасти випереджають створення нормативно-правової бази, яка регламентує ці дії.
Директор черкаського міського центру зайнятості Оксана повідомила, що всі робітничі професії нині затребувані на ринку праці.
– Це і кухарі, і кондитери, і офіціанти, і продавці, і пекарі, – наголосила вона. – Торік до центру зайнятості звернувся 601 випускник ВУЗів, а профтехучилищ – 65. Це говорить про те, що випускники ПТУ практично забезпечені роботою.
Представники ПТУ переконані, що поки законодавча база щодо функціонування ПТУ не буде приведена до ладу, не можна допустити недолугих дій щодо закладів, бо їх знищення негативно позначиться на економіці країни.
Директор Черкаського вищого професійного училища Алла Азізова зауважила, що вже сьогодні випускники вишів здобувають робітничі професії, оскільки не можуть працевлаштуватися, а на навчання одного студента ВНЗ держава сьогодні витрачає 30 тис грн на рік.
Пристуні в студії учні ПТУ розповіли, що задоволені рівнем викладання та забезпеченням практичного досвіду в закладах. Щодо вибору професії, більшість дітей зізналися, що були мотивовані саме непрофесійністю робітничих кадрів, з якою доводилося стикатися чи не щодня у магазині, ресторані, транспорті тощо. 
Прикметно, що понад 90% випускників черкаських ПТУ працевлаштовуються.

Залиште коментар