Черкаські рятувальники витягнули з криги рибалку

Черкаські рятувальники витягнули з криги рибалку

Для 33-річного рибалки з Черкас 23 лютого віднині запам’ятається надовго, як день його другого народження. Оскільки лиш волею випадку чоловік лишився живим, провалившись під кригу на Дніпрі у районі дамби. Вчасна допомога рятувальників та їх скоординовані професійні дії зберегли життя горе-рибалці.
Як розповів директор КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби» Сергій Микитченко, повідомлення про цю надзвичайну ситуацію їх установа отримала від сторонніх людей, які знаходились неподалік місця трагедії, вчора близько о пів на четверту годину дня. За лічені хвилини до потерпілого, який знаходився на відстані приблизно 400 метри від черкаської дамби і тримався за крижину, прибув пересувний рятувальний пост.
– Наші рятувальники за допомогою спеціального спорядження та човна доправили потерпілого на берег, надавши першу медичну допомогу. Оскільки стан рибалки нормалізувався, він відмовився від госпіталізації у лікарню та його було доставлено додому, де він зараз почувається добре, – повідомив Сергій Васильович.
А також вкотре наголосив на реальній небезпеці, яка чатує на кожного, хто зараз виходить на кригу. Адже з підняттям температури повітря лід стає крихкий, інтенсивно руйнується від промоїн. Тож охочі порибалити чи прогулятись крижаним Дніпром наражають себе  на справжню небезпеку.
Аби не потрапити у такі критичні ситуації рятувальники звертаються до всіх з проханням утриматись від виходу на кригу. Адже сумна статистики вкотре засвідчує, що наслідком нехтування елементарними правилами безпеки на льоду  стають втрачені людські життя, які потрапляють у крижаний полон водної стихії.
Заходи безпеки на льоду:

*По-перше, в будь-якому разі заборонено виходити на кригу поодинці. Пересуватися по льоду потрібно невеликими групами по 2-3 особи на деякій відстані 5-10 метрів один від одного.

*Знайдіть спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

Зверніть увагу на такі місця, де:

– лід може бути не міцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонкий;

*Міцність льоду необхідно перевіряти пішнею і ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли, причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду.

*Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

*Не пробивайте поруч багато лунок.

*Не збирайтеся великими групами на одному місці.

*Не пробивайте лунки на переправах.

*Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було.

*Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на іншому.

*Тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

Порятунок потерпілих на льоду

Щоб допомогти людині, яка потрапила під лід, і не постраждати самому, слід дотримуватися таких правил.

Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратися самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити ситуацію.

Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі і не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте підрозділ екстреної медичної допомоги, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

Перша невідкладна медична допомога при переохолодженні

Ознаки переохолодження: тремтіння й остуда, які можуть бути відсутніми на пізніших стадіях; оніміння; втрата координації рухів; зніяковіння, незвична манера поведінки; температура тіла нижче 35°C.

Якщо в потерпілого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і переохолодження, перш за все надавайте допомогу як при переохолодженні. Цей стан може призвести до смерті, якщо людину терміново не зігріти. Але навіть у цьому випадку не варто залишати без уваги відмороження, яке при тяжкому ступені може призвести до ампутації пошкодженої частини тіла.

Отже, допомога при переохолодженні:

викличте підрозділи екстреної медичної допомоги;
поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;
не намагайтеся зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;
у разі прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);
дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватися із середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням із зовні.

У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах м. Черкаси, негайно телефонуйте КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба»: 65-12-77, 050-464-03-33,  «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505, 050-464-60-60, до чергового ДСНС України в Черкаській області – 101.

 

Залиште коментар