У Черкаському сквері “Юність” стартував Великодній фестиваль (фото)

У Черкаському сквері “Юність” стартував Великодній фестиваль (фото)

24 квітня в Черкасах стартував масштабний Великодній фестиваль. Свою роботу він розпочав зі скверу «Юність», на центральній алеї якого змонтували «Писанковий рай». Для цієї мистецької акції учні практично всіх шкіл міста змайстрували колоритні пасхальні дерева та величезні писанки. Триватиме святкове дійство, яке цього року в нашому місті проходить увосьме, до 12 травня.

На відкритті всіх гостей та учасників фестивалю привітав заступник міського голови Ігор Волошин.

– Приємно, що такий захід став для нашого міста традиційним. До його проведення завжди долучаються всі школи, позашкільні навчальні заклади, мистецькі гуртки та секції, – підкреслив він. – Це свято несе не лише добру звістку про Воскресіння Господнє, а й свідчить, що треба ще більше уваги приділяти нашим національним ціностям. Миру, добра та див у кожну родину!

У перший фестивальний день у сквері, серед іншого, проходили творчі майстер-класи. Тут влаштували містечко майстрів, а ще – відбувся пленер юних художників, які просто неба малювали писанки.

Як розповіла начальник управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Валентина Шепецька, цього року організатори вирішили відмовитися від ідеї з проведенням в межах фестивалю конкурсу писанок. Раніше цим заохочували до участі, нині ж, підкреслює, школи та позашкільні навчальні заклади стали активнішими та залюбки доєднуються до фестивалю.

– Такими заходами ми, передовсім, прагнемо долучити якомога більше людей до багатовікових національних традицій, – розповідає Валентина Петрівна. – Водночас, об’єднати громаду міста навколо цих ідей, урізноманітнити культурне життя нашого міста. До слова, зараз жителі стали більш активні, аніж у минулі роки, й охоче приєднуються до проведення події.

За її словами, окремі родзинки фестивалю презентують у понеділок, 29 квітня, на Соборній площі. Тоді на ній облаштують численні локації для світлин, виготовлених руками вихованців позашкільних закладів, гуртом співатимуть веснянки та гаївки, а ще – влаштують «Обливані батли».

Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

Залиште коментар