У Черкасах розглядали законодавчі новації для органів місцевого самоврядування у правовому полі децентралізації влади

У Черкасах розглядали законодавчі новації для органів місцевого самоврядування у правовому полі децентралізації влади

Днями відбулося засідання Черкаської регіональної платформи на тему «Правове поле децентралізації влади:  законодавчі новації, спрямовані на органи місцевого самоврядування». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Народний депутат України Вадим Івченко, який взяв участь у заході, розповів про прийняті закони та законопроекти правового поля децентралізації влади, законодавчі новації, що безпосередньо спрямовані на органи місцевого самоврядування. Він наголосив, що, перш за все, потрібно орієнтуватися на пересічного громадянина, а для цього треба досконало вивчати всі пропозиції, подавати на розгляд власні, щоб якнайповнішою мірою урахувати всі досяжні можливості.
“Кожен закон, який зараз напрацьовуємо всі ми спільно, потрібні, – говорить народний депутат. – Але, працюючи над ними, маємо орієнтуватися перш за все на пересічного громадянина України. Для цього треба досконало вивчати всі пропозиції, давати на розгляд власні, щоб якнайповнішою мірою урахувати всі позиції”.
Активно працює над законотворчістю, спрямованою на органи місцевого самоврядування, й Асоціація міст України, зауважує експерт з правових питань АМУ Олена Кулик.

Один з чільних нормативних актів, які підтримує Асоціація, є закон про службу в органам місцевого самоврядування. Водночас, аби налагодити роботу та структуру органів місцевого самоврядування у процесі децентралізації, необхідно внести на розгляд Верховної Ради новий закон про органи місцевого самоврядування. Він у майбутньому має стати поштовхом для розвитку новостворених ОТГ. Разом з тим, в уже діючих громадах відмічають, що актуальним для них є законопроект про передачу земель державного фонду у розпорядження громад-об’єднавців.

“На сьогодні нам спільно важливо ліквідувати наявні розриви у законодавстві, яке б регулювало діяльність органів місцевого самоврядування у ході децентралізації, – зауважує заступник очільника області Ярослав Березань. – Польща, яку ми беремо за приклад, працювала над належним і повноформатним проведенням реформи з децентралізації не одне десятиліття. Ми ж такого часу не маємо, оскільки не сплять відкриті та приховані вороги України. У нас в країні тривають бойові дії, тож працювати нам треба не лише якісно, а й швидко. Аби зміцнити нашу державу у законодавчому полі”.

Учасники регіональної платформи, а це – міські, селищні та сільські голови, голови ОТГ, заступник голови Черкаської облдержадміністрації Я.Березань,  регіональні експерти АМУ, дискутували з питань бюджетного забезпечення територіальних громад в заключний період 2017 року та на 2018 рік, активно вносили «фінансові» пропозиції, а також озвучували необхідність інших законодавчих змін, які б забезпечили ефективну реалізації повноважень органами місцевого самоврядування у ході децентралізаційних процесів.

Керівники об’єднаних громад обмінялися думками і досвідом щодо вирішення проблем ОТГ, поінформували про реальні успіхи і позитивні зміни у житті громад. За підсумками заходу було прийнято резолюцію з рекомендаціями щодо вирішення порушених проблемних питань, яку буде скеровано до центральних органів влади.

Залиште коментар