У Черкасах відбулася презентація Бібліотеки тактильних книжок для слабозорих дітей

У Черкасах відбулася презентація Бібліотеки тактильних книжок для слабозорих дітей

Сьогодні в обласному Будинку вчителя відбулася презентація Бібліотеки тактильних книжок для слабозорих та незрячих дітей, що є першою не лише на Черкащині, а й в Україні. Про це повідомляє кореспондент ПРО ГОЛОВНЕ. 

Організатори заходу ознайомили громадськість із 17-ма тактильними книжками ручної роботи для дітей дошкільного та шкільного віку, створених студентами та учнями черкаських навчальних закладів та майстринями з хенд-мейду.

Серед презентованих книжок були кілька унікальних тактильних посібників, що не мають аналогів в Україні, зокрема, виготовлених з використанням новітніх технологій.

Також у межах презентації відбулося нагородження учасників проекту-виготовлювачів тактильних книжок подяками міського голови.

Подяки вручив заступник міського голови Ігор Коломоєць.

Також заступник мера розповів про подібні заходи на базі міської ради та про їх соціальну значущість:

Практично у кожній черкаській школі на інклюзивній освіті дуже мало дітей. Зараз Президент України готує спеціальний законопроект про інклюзивну освіту. Якщо він буде втілений у життя, ми, з задоволенням, будемо його втілювати у освітніх закладах міста. На сьогодні є тільки одна спеціалізована школа, обласного підпорядкування, де навчаються такі діти. Я вважаю, що особливі діти повинні віддвідувати звичайну середню школу і навчатися разом з усіма учнями, як є у всьому світі. Діти повинні почувати себе рівносильними із іншими учнями. Сьогоднішнє відкриття – це великий крок вперед для нашого міста. Міська влада і міський голова підтримує такі починання. Це наші діти і ми маємо зробити все, щоб вони добре себе почували у суспільстві.

Зазначимо, що бібліотеку відкрито у рамках соціального проекту «Тактильні книжки для слабозорих та незрячих дітей», організатором якого є Світлана Трофімова, радник міського голови з питань розвитку інноваційних проектів.

Сьогоднішній захід – це підведення підсумків акції, яку ми запустили півроку тому, а саме створення бібліотеки книг для слабозорих дітей. У цьому заході взяли участь приблизно 8 навчальних закладів, оскільки створити тільки одну таку книгу – це величезна праця цілого колективу. Таку спеціальну книгу можна зробити приблизно за 1-3 місяця. Книжку треба робити разом із психологами та викладачами та вона має бути такою, щоб дитина могла прикласти лодоню і зрозуміти, що саме там зображено.

Спочатку розробники мають з’ясувати, що саме вони мають робити, а потім вже починається процес пошиття. Сьогодні ми презентуємо ці книги, вручаємо усім учасникам подяки та передаємо книги Дитячій спеціалізована школа для слабозорих дітей. У цю школу може прийти кожен і взяти книгу на певний термін. На виставці ми представляємо 17 книг. 17 книг – це і не багато, і не мало. Найбільша бібліотека з такими книжками є у Фінляндії. На всю країну там всього 300 книжок, що не дуже багато. Моя першоціль – це скординувати нуждених у цих книгах. Подібні заходи і книжки ще не презентували в України, ми у цьому першопрохідці, – зазначає Світлана Трофімова.

 

Залиште коментар