У Черкасах вшанували померлих від СНІДу

У Черкасах вшанували померлих від СНІДу

Вчора у Черкасах, на Європейській площі поблизу Будинку торгівлі, провели акцію, вшанувавши загиблих від СНІДу. За словами організаторів акція приурочена до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначають щорічно.

Представники організації «Мережа ЛЖВ», які ініціювали проведення заходу, роздали перехожим близько двох тисяч презервативів та інформаційних листівок. Також встановили символічний меморіал у вигляді силуетів сімейної пари.

– Цього року слоган нашої акції «Незабуті». Саме ці силуети нагадують нам тих людей, яких нема з нами. Ми інформуємо людей про необхідність пройти тестування. Адже ВІЛ-інфекція зараз перейшла із статусу смертельної хвороби в статус хронічної хвороби. Якщо людина знає про свою хворобу і приймає антиретровірусні препарати, вона залишається не тільки живою, вона веде повноцінне життя, може мати дітей, яким не передається ВІЛ. При тому ж для оточуючих ця людина стає повністю безпечною, адже через будь-які контакти, в тому числі і сексуальні, ВІЛ не передається. Це важливо пояснювати людям, щоб розвіяти стереотипи про цю хворобу, – голова благодійної організації «Черкаська Мережа» Олена Стрижак.

За словами пані Олени, символічний меморіал, який організатори принесли на захід, тепер стоятиме в їхньому офісі.

Також волонтери на акції збирали кошти для дитячого центру і жіночого кризового центру, в якому проживають жінки, що потрапили у складні життєві ситуації.

Як пояснила пані Олена, нині для кризового центру міськрадою виділено приміщення, однак воно потребує ремонту. Приблизна необхідна сума – 3,5 млн грн.

Прочитайте ще:

Залиште коментар