У Черкасах вшосте відбувся “Козацький фарватер”

У Черкасах вшосте відбувся “Козацький фарватер”

Нещодавно Черкаською обласною організацією Спілки офіцерів України разом з міським Центром туризму, краєзнавства та екскурсій за підтримки Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міськради, обласного Центру національно-патріотичного виховання на базі Черкаського Клубу юних моряків було проведено дводенне таборування юнацьких організацій військово-патріотичного спрямування “Козацький фарватер – 2017”. Проводиться він вже шостий рік поспіль і традиційно присвячений знаменній даті в історії українського народу – святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню Українського козацтва, 75-річчю створення Української Повстанської Армії та Дню Захисника України, які відзначаються 14 жовтня. Про це повідомив департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Цього року у патріотичному заході взяли участь: команда юних моряків, представники Федерації бойового гопака, юні туристи, молоді козаки зі Смілянської сотні імені Василя Бурки та група студентів-істориків. А спрямований  «Козацький фарватер» на закріплення у молоді національної історичної пам’яті, – хлопці й дівчата вивчають сторінки визвольних змагань за українське державотворення, поєднуючи це зі змістовним дозвіллям і фізичним гартуванням.

Особливістю “Козацького фарватеру” є формат його проведення, що довів свою життєздатність впродовж останніх 5 років та викликає великий інтерес в учасників, адже тут зустрічаються, товаришують, обмінюються досвідом молоді люди, які беруть участь у різних шкільних та позашкільних закладах військово-патріотичного спрямування. Окрім обов’язкового виконання частини програми, у яку входять змагання із дитячо-юнацької гри “Джура”, учасники таборування мають можливість показати особливості власного вишколу. Так, “гопаківці” продемонстрували майстерність у використанні  різних видів холодної зброї, а юні моряки – навички морської практики і знання будови корабля. Директор Клубу юних моряків Владислав Підгурський провів екскурсію для всіх учасників на відремонтований катер “Кузьмич”, який названий на честь захисника України, нашого земляка В’ячеслава Галви.

Після всіх змагань – смачний куліш, вікторина зі знання історії, а потім всім табором – підготовка до вечірньої ватри.  Ватра вийшла не тільки жаркою, але й пісенною – лідер гурту “Сонце в кишені” Олександр Дубина запалював серця присутніх авторськими, патріотичними піснями.

Завершився табір наступного дня урочистим шикуванням та відзначенням учасників заходу нагородами. Юнаки і юначки, після проведених в осінньому лісі випробувань та відпочинку, залишились наповненими новими враженнями, дякували організаторам “Козацького фарватеру – 2017” за цікаво проведені дні.

Прочитайте ще:

Залиште коментар