У Черкасах згадували Третю річницю Майдану

У Черкасах згадували Третю річницю Майдану

Соціально-мистецький проект «За Волю, за кращу Долю… Третя річниця Майдану» відкрився сьогодні у Художньому музеї. Оглянути представлене в експозиції виставки завітали міський голова Анатолій Бондаренко, його заступники Геннадій Шевченко та Ігор Коломоєць.
 
Соціально-мистецький проект «За Волю, за кращу Долю… Третя річниця Майдану» представлений у фотовиставці  (фото- та відеоматеріали хроніки подій Майдану, надані С. Вінярським); банерній та інсталяційній частині, а також музичному супроводі, який підсилює загальне емоційне навантаження. До фотопрезентації додано виставку постерів «Люди Свободи: гаранти незалежності», представлену Українським інститутом національної пам’яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України та Центром досліджень визвольного Руху; художня виставка (експозицію формують твори черкаських художників, присвячені подіям на Майдані, демонстрація шести портретів загиблих Героїв з Черкащини та спеціальний проект «Жертвопринесення» Народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Миколи Бабака (м. Черкаси) та Народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Євгена Матвеева (м. Київ).
 
 
 
 
Під час відкриття виступаючі наголошували, що значення і велич історичних подій визначаються з часом. Три роки – невеликий строк для розуміння та осмислення подій, які увійшли в історію України, як Революція Гідності. Майдан став потужним поштовхом до вибуху ідей національної свободи, потягу до волі й незалежності. Він відродив забуті у пам’яті символи та образи тих культурних й історичних цінностей, на яких грунтувалася українська державність впродовж століть. Саме ці символи (гімн, прапор, козацькі звичаї в організації майдану, ідеї єдності та братерства) є невід’ємними атрибутами Революції Гідності. Візуальними образами боротьби українського народу XXI століття також стали барикади, запалені шини та згуртований люд.
 
 
 
 
 
Проектом «За Волю, за кращу Долю … Третя річниця Майдану», розпочинається цикл заходів, присвячених історії Української революції 1917-1921 років у боротьбі за державність, свободу та краще майбутнє.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Прочитайте ще:

Залиште коментар