Черкаський перинатальний центр прийняв перших пацієнток

Черкаський перинатальний центр прийняв перших пацієнток

Сьогодні Черкаський обласний перинатальний центр прийняв перших пацієнток — жінок з важким перебігом вагітності. Про це кореспонденту УНН-Центр розповіла головний лікар центру Наталя Лакуста.

“Центр офіційно відкрито 10 січня. Перед цим було розформовано відділення екстрагенітальної патології в обласній лікарні, а центр відкрили як підрозділ Черкаської обласної лікарні. Два тижні ми витратили на підготовчий етап: формування штатів, підготовка до роботи обладнання і таке інше. А сьогодні з восьмої ранку почали приймати перших пацієнток”, – розповіла Наталя Лакуста.

Поки що в центрі 25 пацієнток з важкими діагнозами перебігу вагітності, ще одна потрапила до пологового залу. Частина жінок була переведена з міського пологового будинку, але більшість — з районів області.

Наталя Лакуста запевняє, що, хоча штат заповнений не повністю, але працівників достатньо, щоб забезпечити повноцінну роботу центру. Найбільше бракує педіатрів-неонатологів для роботи у відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Жінки потрапляють на лікування до перинатального центру за направленнями своїх районних лікарів. Але, якщо жінка звернеться самостійно, через консультативну поліклініку обласної лікарні, і їй встановлять відповідний діагноз, вона також буде госпіталізована до центру, запевнила головний лікар.

Прочитайте ще:

Залиште коментар