У Черкасах інваліди І-ІІ групи не можуть отримати пільгові ліки

У Черкасах інваліди І-ІІ групи не можуть отримати пільгові ліки

У обласному центрі тяжкохворі люди стали заручниками судового рішення. У Черкасах інваліди І-ІІ групи не можуть придбати медикаменти за пільговими рецептами. Усе через те, що Черкаський окружний адміністративний суд призупинив рішення сесії Черкаської міськради від 22.08.2018 року про зміни до бюджету. На засіданні було виділено 1,5 млн грн. з бюджету на ліки для тяжкохворих.

Як повідомила виданню «Про головне» головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я та медичних послуг, депутат облради чотирьох скликань Любов Майборода, до неї щодня із заявами та скаргами звертаються інваліди І-ІІ групи, яким потрібні дорогі ліки, проте в аптеках їх їм не продають.

– Не знаю, як в інших галузях, але в галузі охорони здоров’я це рішення суду спричинило страшний колапс. Найбільш знедолені хворі не можуть отримати необхідні ліки для підтримання їхньої життєдіяльності. Це і онкохворі, і хворі з хворобою Паркінсона, з тяжкою формою епілепсії та цукрового діабету. Днями до мене прийшла жінка, їй виписали рецепт для чоловіка, в якого епілепсія. Цей протисудомний засіб коштує 450 гривень. Рецепт їй виписали, але аптека їх не відпускає, тому що ми не перераховуємо фінансування. Усі інваліди, які отримують ці ліки – це малозабезпечені люди, в яких пенсія 1,5-2 тис.грн, і їм немає більше на що сподіватися, ніж на цю допомогу. Завдяки коштам, виділеним на сесії, вони могли отримати необхідні ліки або безкоштовно, або за 50% вартості.

За словами Любові Майбороди, яка була присутня на судовому засіданні 1 жовтня, де суддя Паламар переглядав власну ухвалу щодо призупинення рішень сесії, в неї склалося враження, що він не розбирається у бюджетних процесах і не усвідомлював наслідків свого рішення.

– Я навіть припускаю, що позивач-депутат міської ради міг ввести суддю в оману. Можливо, саме цьому з боку позивача було клопотання про недовіру цьому судді, адже він міг передумати і скасувати свою ухвалу. На мою думку, це неприпустимо, що через судову тяганину такі тяжкохворі люди залишаються без ліків. Ця ухвала суду має бути скасована, а інваліди мають бути забезпечені медикаментами.

Залиште коментар