У Черкасах стартував фестиваль «Різдвяна коляда»

У Черкасах стартував фестиваль «Різдвяна коляда»

У Черкасах у Будинку культури ім..Кулика розпочався дводенний фестиваль «Різдвяна коляда». Його проводять вже вдесяте. Художні колективи з Черкащини та Львівщини (м.Дрогобич) демонструють яскраві номери із колядками та щедрівками. Таким чином вшановуються українські традиції святкування Різдва і відбувається культурний обмін між центральною та західною Україною.

Під час урочистого відкриття фестивалю у міському Будинку культури учасників та глядачів привітали настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви м.Черкаси отець Юліан, отець Андрій з Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ і заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

«Ми вже в десятий раз в наших рідних Черкасах колядуємо українську коляду і прославляємо новонародженого Христа, який прийшов у світ. Напевно, немає таких свят, які так довго святкуються, як Різдво, бо колядувати ми можемо від 6 січня – Святвечора і до 15 лютого – Стрітення», – сказав отець Юліан.

«Вертеп, який ми привезли сьогодні, налічує 37 осіб, тут є різні колективи, і сьогодні ми для вас заколядуємо», – зазначив отець Андрій зі Львівщини.

«Будь-яка справа є успішною, яка робиться більше, ніш двічі. Наш фестиваль сьогодні святкує ювілей – 10 років. Я пам’ятаю перший фестиваль і кожен фестиваль, який ми організовували. Я дякую отцю Юліану за ту ініціативу, яка виникла ще 10 років тому. Ми мали багато поважних гостей за цей період – і блаженнійшого Любомира Гузара, і нинішнього настоятеля УГКЦ Святослава. Сьогодні ми вдруге зустрічаємо наших гостей зі Львівщини, і це дуже приємно. Переконаний, що наш фестиваль житиме і далі, і , можливо, отримає статус міжнародного. Я хочу побажати кожному з нас, щоб цей рік був радісним, успішним і благословенним», – зауважив Ігор Волошин і передав привітання учасникам заходу від міського голови Анатолія Бондаренка, виконавчого комітету та міської ради.

Після привітань творчі колективи продемонстрували глядачам цікаві художні, вокальні, музичні та театралізовані номери.

Фестиваль продовжиться завтра вже просто неба. Колядники пройдуться ходою від площі Богдана Хмельницького (старт о 16.00) до Соборної площі. Там відбудеться спільне виконання колядки «Добрий вечір, тобі», а також частування кутею та чаєм.

Залиште коментар