У Черкасах триває робота над спорудженням пам`ятника загиблим в АТО

У Черкасах триває робота над спорудженням пам`ятника загиблим в АТО

Спорудження меморіального комплексу воїнам, загиблим в АТО – це один з найважливіших об’єктів, які реалізовуються Черкаською міською радою. Його будують на площі Слави. Роботи проводять під постійним контролем міського голови Анатолія Бондаренка.

Для реалізації цього проекту був проведений конкурс, у якому перемогла концепція проекту доньки загиблого воїна АТО Дар`ї Ложешнікової.

Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, після визначення на відкритих торгах підрядник виконав частину робіт, а саме: облаштування фундаменту під момумент та скульптурну композицію та підготовчі роботи під благоустрій території. Наступним етапом підрядник планує приступити до облаштування гранітом елементів меморіального комплексу.

Паралельно із цими роботами, скульптор Вячеслав Федорченко працює над створенням скульптурної композиції – фігурами воїнів. Він вже виконав ескізний макет 1/10.

«Це гіпсова робоча модель, яку продемонстрували міському голові. За цією моделлю будуть виготовлятися повнорозмірні скульптури воїнів. Висота однієї скульптури буде 2,4 м, іншої – 1,8 м. До речі, це вже не перша робота, присвячена воїнам АТО, яку я виконував. Я працював над стелою біля будинку ветеранів в районі молокозаводу,а також над пам`ятником воїнам АТО у Шполі», – розповів Вячеслав Федорченко.

Фігури воїнів, які є частиною композиції, робитимуть із полімерного бетону. Цей матеріал є міцнішим за бронзу і «антивандальним».

«Важливим елементом композиції за задумом автора концепції, є створення дерева життя, яке буде виконано з металу. Зараз визначається творчий колектив, який зможе реалізувати це непросте художнє завдання», – зазначає Артур Савін.

Міський голова поставив завдання закінчити усі роботи до весни, до чергової річниці початку збройної агресії проти України.

Залиште коментар