У Черкасах ушанували Героїв Небесної Сотні (фото)

У Черкасах ушанували Героїв Небесної Сотні (фото)

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановують подвиг учасників Революції гідності та  пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятні заходи організували і у Черкасах. Зранку відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» та поминальний молебень у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

Данину пам’яті Героям Небесної Сотні прийшли віддати міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, його заступники Ігор Волошин та Ігор Коломоєць, голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець і його заступник Костянтин Омаргалієв, заступник голови облради Валентин Тарасенко, народний депутат України Олександра Кужель, депутат Черкаської міської ради Юрій Тренкін, представники установ, організацій, громадськість.

– Подвиг Героїв Небесної Сотні неможливо переоцінити. Він надихає нас жити і працювати на благо України, – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

– Я дуже вдячна усім українським священикам, які підтримували народ на Майдані. Ваш внесок у перемогу Революції Гідності неоціненний. Вірю в те, що Господь повсякчас підтримуватиме Україну у важкі часи, – зауважила народний депутат України від ВО “Батьківщина” Олександра Кужель, звертаючись до священослужителів по закінченню молебню у Свято-Троїцькому соборі.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності у Києві на Інститутській вулиці відбувся розстріл протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». Цей день став переломним у ході подій Революції Гідності.

Серед Героїв Небесної Сотні – семеро черкащан. Це Максим Горошишин (с.Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (Тальне), Юрій Пасхалін (с.Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна Маньківський район), Віталій Смоленський (с.Фурманівка, Уманський район), Василь Сергієнко (Корсунь-Шевченківський).

 

Залиште коментар