У Черкасах відбулися урочистості з нагоди Дня вигнання нацистських окупантів

У Черкасах відбулися урочистості з нагоди Дня вигнання нацистських окупантів

28 жовтня в нашій державі відзначається День вигнання нацистських окупантів.

З нагоди цієї дати о 10-00 на Пагорбі Слави відбулися урочистості за участі керівництва міської та обласної влади, ветеранів та громадськості міста.

«75-та річниця вигнання нацистських окупантів – одна із трагічних, і водночас величних сторінок української історії. Три чверті століття тому наш народ, шляхом титанічних зусиль і надвеликих втрат, відстояв свою землю. Черкащина стала однією з областей України, що зазнали найбільших втрат у Другій світовій, а Черкаси містом, що відчуло на собі усю важкість війни: запеклу оборону, криваву здачу влітку 1941 року, гнітючу окупацію, та тяжке звільнення, що тривало цілий місяць, взимку 1943 року.

Попри все, у найтемніший морок війни, наші земляки не здавались, до останнього продовжуючи чинити опір ворогу. Черкаська земля породила багатьох Героїв: командира кулеметного розрахунку Петра Атамановського, командира батареї самохідного артилерійського полку, лейтенанта Петра Вернигору, командира транспортного авіаполку, гвардійського бомбардувального авіаполку Валентину Гризодубову, генерал-полковника авіації Михайла Громова, командира взводу винищувального протитанкового дивізіону стрілецької дивізії, старшого сержанта Миколу Жужому, учасника визволення Черкас, командира бригади Олексія Лук’янова, командира стрілецького полку стрілецької дивізії Онуфрія Луценка, командира взводу управління артилерійської батареї артилерійського полку стрілецької дивізії Володимира Молоткова, командира батальйону стрілецького полку стрілецької дивізії Михайла Пилипенка, генерал-майора, командира стрілецької дивізії Михайла Путейка, старшого льотчика штурмової авіації Івана Драченка, командира артилерійської гармати Андрія Грузиненка, командира кулеметного розрахунку Сидіра Кульбашного, та багатьох інших.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, так і не побачивши омріяного завершення Другої світової. Нам є ким пишатись, є кого згадати, є кому бути вдячними. І сьогодні, в часі новітньої визвольної війни, що точиться на сході України, ми маємо звертатись до прикладу попередніх поколінь. Їх відданість Батьківщині, мужність та жертовність – це витоки героїчного чину наших сучасників. Ми повинні пам’ятати, що є нащадками справжніх Героїв. Вони свого часу вигнали нацистських окупантів, а ми виженемо російських. Бо найкраще вшанування тих, хто загинув на війні, це збереження волі, за яку вони боролись», – зазначає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар