У Черкасах відкрили перший в області Кваліфікаційний центр

Перший в області Кваліфікаційний центр запрацював у Черкасах. Його відкрили на базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій».

Тут можна оцінювати і визнавати результати навчання, здобуті шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоювати або підтверджувати відповідні професійні кваліфікації.  

«Поки Кваліфікаційний центр працюватиме за трьома напрямками: електрозварювальник ручного зварювання, монтажник санітарно-технічних систем устаткування і перукар. Потім перелік професій може розширюватися», – зазначив директор ДНЗ «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій» Олександр Саюн.

На відкриття центру завітали заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава, керівники освітньої галузі міста та області та роботодавці, які співпрацюють із училищем. Вони відзначали, що ця подія є непересічною для Черкас та Черкаської області.

«Синергія співпраці влади, бізнесу, навчальних освітніх закладів завжди дає позитивні результати. Я сподіваюся, що центр принесе користь, що буде попит,  і люди, які мають практичні навички професії, зможуть швидко отримати сертифікати про присвоєння кваліфікації,  які забезпечить їм офіційне працевлаштування», – зазначила Марина Гаркава.

«Це дасть можливість їм на іншому рівні розмовляти із роботодавцем, тому що це вже буде працівник із підтвердженим рівнем кваліфікованої освіти. І роботодавець також зацікавлений у цьому питанні, тому що він отримує сертифікованого працівника, а не просто людину із гарним досвідом», – додав заступник начальника управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Євгеній Степко.

Створення центрів кваліфікації забезпечить потребу бізнесу у кваліфікованих працівниках. Сьогодні частина роботодавців організовує навчання на виробництві, навчає на робочих місцях, але результати такого навчання потребують належного документального підтверження і визнання державою, а отже створення кваліфікаційних центрів на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти є вкрай необхідним.

 

Джерело: сайт Черкаської міської ради

Залиште коментар