У Черкасах взялися за вирішення проблеми забруднення Дніпра стоками

У Черкасах взялися за вирішення проблеми забруднення Дніпра стоками

Як вирішити екологічну проблему зливових витоків у р.Дніпро? Цьому питанню був присвячена нарада у Черкаській міській раді.

Зливовими витоками у Черкасах опікується КП «ЧЕЛУАШ». Усього у місті 14 зливових витоків, які не обладнані очисними спорудами. До того ж, мають місце несанкціоновані масові врізки у зливову каналізацію як з боку підприємств, так і з боку населення. Внаслідок цього у Дніпро потрапляють багато забруднюючих речовин – як з доріг після дощу (нафтопродукти, пісок тощо), так і нетипові для зливової каналізації – фекалії.

За результатами перевірок КП «ЧЕЛУАШ» Державна екологічна інспекція у Черкаській області в квітні 2018 року провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн. завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища, і суд задовольнив цей позов. КП «ЧЕЛУАШ» навіть потрапило до рейтингу найбільших 100 забруднювачів р.Дніпро в Україні, посівши 48 місце, зазначає начальник Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

«Ми можемо і надалі проводити перевірки комунального підприємства і визначати збитки, штрафувати. Але окрім того, що це дасть додаткові витрати для міського бюджету, нічого не зміниться. Місто має вирішувати екологічну проблему, будувати очисні споруди», – зазначив Олександр Позняков.

Присутній на нараді депутат Черкаської міської ради Роман Діскант зазначив, що КП «ЧЕЛУАШ» нічого не виробляє і само не забруднює річку Дніпро. Але несе відповідальність за зливові витоки. Тож потрібно, щоб місто надало можливість підприємству виконувати покладені на нього обов`язки.

«Потрібно озвучити існуючу проблему перед депутатським корпусом, розробити необхідну проектно-кошторисну документацію, виділити кошти, внести зміни до відповідних нормативних актів і нарешті вирішити цю проблему. Місто, комунальники і екологи мають почути одне одного і дійти до спільного знаменника», – зауважив Роман Діскант.

Як підкреслив директор КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник, одним з найважливіших моментів у проблемі зливових витоків є незаконні врізки у зливову каналізацію.

«Кожна друга автомийка у Черкасах незаконно підключена до зливової каналізації. А в місті їх більше 200. Проконтролювати усі незаконні врізки каналізації від населення наше підприємство також не має змоги, тому що їх дуже багато. Нам потрібні дієві важелі впливу на таких несумлінних підприємців та громадян», – сказав Олексій Мельник.

Він розповів, що 2014 року підприємство розробляло ПКД по проекту «Будівництво очисних споруд на витоку зливових вод з колектора глибокого залягання по вул. Крилова в м.Черкаси». Однак проект не був реалізований за браком коштів. Тож нині потрібно його переробляти або розробляти новий.

Начальник Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева проінформувала, що є можливість залучення коштів на будівництво очисних споруд з державного бюджету (Мінприроди України) через область.

Під час наради було озвучено і внесено до протоколу багато цікавих пропозицій. Зокрема, перевірити всі автомийки у Черкасах на наявність врізок у зливову каналізацію, у разі виявлення – накладати штрафи та призупиняти їхню діяльність; залучити громадські організації до обстеження незаконних врізок; оприлюднювати назви фірм та прізвища порушників екологічного законодавства у ЗМІ тощо.

«Ми створимо спеціальну робочу групу з вирішення екологічної проблеми зливових витоків у м.Черкаси. Розподілимо обов’язки і почнемо системно працювати», – підсумував заступник міського голови Ігор Волошин.

Наступне засідання з цього приводу заплановане орієнтовно на 6 вересня.

Залиште коментар