У Черкаській міській дитячій лікарні – нове обладнання (Фото)

У Черкаській міській дитячій лікарні – нове обладнання (Фото)

Сучасний пересувний рентгенологічний апарат отримала Черкаська міська лікарня, що на вулиці Олени Теліги, 4. Нове обладнання для цього медичного закладу придбали за кошти міста в рамках втілення проектів «громадського бюджету». Його вартість сягає 197,5 тисяч гривень. Про це інформує Черкаська міська рада.

Однією з найважливіших переваг нового апарату є те, що рентген лікарі зможуть зробити просто біля ліжка маленького пацієнта. З ініціативою закупівлі цього мобільного обладнання для лікарні виступили жителі Черкас. За це минулого року свої голоси віддали понад 2 100 людей.

– Це є чудовим прикладом того, як громадяни допомагають покращити якість життя у своєму місті. У даному випадку – покращити діагностику проблем зі здоров’ям у діток. А це, у свою чергу, сприятиме і більш ефективному лікуванню та одужанню, – зазначив заступник міського голови Ігор Волошин та додав, що його закупівлю здійснювали через майданчик «ProZorro».

Простота в управлінні, надійна робота і конфігурація мобільної рентгенівської системи IMAX 102 повністю відповідають вимогам рентгенологічного обстеження в екстреній медицині.

– Цей апарат є важливим, тому що дозволяє вчасно виявляти різноманітні ускладнення. Наприклад, пневмонію, яка виникає від тривалого лежання, або проводити інші обстеження. Він дозволяє зробити медичне обстеження людині, яка перебуває у напівпритомному стані, у стані втрати свідомості, – підкреслив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. – Постійним місцем дислокації буде реанімаційне відділення, але завдяки своїй мобільності він може бути застосований у будь-якому відділенні.

За його словами, приладом можна керувати як за допомогою панелі управління, так і дистанційно за допомогою бездротового пульта. Більше з тим – у разі перебоїв із енергопостачанням він автоматично зберігає всі налаштування.

Радіє такому оновленню завідувачка рентген-діагностичного відділення лікарні Олеся Чередниченко. Каже: такий апарат їм дуже необхідний.

– Ми давно чекали на це обладнання. У нашому відділенні лікуються такі діти, яким тяжко переносити транспортування. Залежно від ситуації це призводить до випадків, коли малеча починає, для прикладу, задихатися, – говорить вона. – А тепер ми можемо робити знімки біля дитини. Випромінювання в цьому апараті мінімальне.

Окрім того, як розповів Олег Стадник, цього року місто планує поповнити новим медичним обладнанням Першу міську лікарню (на майже 10 млн грн), Третю міську лікарню швидкої медичної допомоги (на близько 7 млн грн), РОП «Астра» (близько 500 тис. грн). Продовжать і капітальні ремонти приміщень закладів охорони здоров’я.

Водночас, як додав депутат міської ради, представник бюджетної комісії, Роман Діскант, рада й надалі спрямовуватиме кошти для оновлення обладнання в лікувальних закладах. Він наголошує, що це має бути системна робота.

 

Залиште коментар