У Черкаському гідрометцентрі розповіли якими речовинами забруднені води Дніпра

У Черкаському гідрометцентрі розповіли якими речовинами забруднені води Дніпра

З року в рік вода в акваторії м. Черкаси забруднена вище норм сполуками азоту, фенолами, хромом шестивалентним, міддю, цинком і марганцем. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

На основі спостережень третього кварталу 2017 року, поверхнева вода водосховища була найбільше забруднена манганом – до 8 ГДК – у створі 6 км нижче міста; хромом шестивалентним до 7 ГДК – в створі нижче вантажного порту та в створі 6 км нижче міста. Найвищі концентрації фенолів, на рівні 6,0 ГДК, були зафіксовані в створі 6 км нижче міста.

В цьому ж періоді якість води була погіршена через інтенсивне розмноження водоростей та їх відмирання. Наслідки цих процесів призвели до цвітіння води. В окремих місцях прибережної смуги м. Черкаси був відчутний неприємний запах води.

Проте, у порівнянні з даними спостережень 2 кварталу 2017 року концентрації мангану зменшились у 5,6 рази. В той період максимальні концентрації марганцю перевищували ГДК у фоновому створі (в районі мосту через річку Дніпро) у 43 рази. Також, дані досліджень у 3 кварталі показують про значні зниження у поверхневій воді концентрацій заліза загального – у 7,2 рази.

Це ще раз підтверджує той факт, що концентрації забруднюючих воду речовин знаходяться в прямій залежності від їх скиду у річку.

За інформацією обласного гідрометеоцентру

Залиште коментар