У Черкаському національному відбулась науково-краєзнавча конференція

У Черкаському національному відбулась науково-краєзнавча конференція

20 квітня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася VІІІ науково-краєзнавча конференції «Черкащина в контексті історії України», присвячена 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр. На адресу конференції надійшов вітальний лист Голови Національної спілки краєзнавців України, члена-кореспондента НАН України О.П. Реєнта, в якому зазначено, що «проведення конференції є підтвердженням того, що черкащани знають і шанують свою історію, своїх видатних земляків, які жили і творили в ім’я України, щиро вболівали за її долю і майбутнє».

На пленарному засіданні з доповідями виступили професори університету С.В. Корновенко («Українська революція 1917 – 1921 рр.: історичний досвід та традиції державотворення»), В.М. Мельниченко (“Події Української революції 1917 – 1921 рр. на Черкащині»), В.В. Масненко (“Регіональна специфіка Української революції 1917 – 1921 рр. на Черкащині у сучасному концептуальному осмисленні»).

На пленарному засіданні заслухано також повідомлення Ю.Ю. Ляшка («Підтвердження історичних фактів, описаних у романі Ю. Горліс-Горського «Холодний яр» (за матеріалами польових досліджень»), Т.А. Клименко («Огляд документів 1917 – 1921 рр. з фондів Державного архіву Черкаської області»), С.А. Брижицької («Постать Шевченка в самосвідомості відвідувачів Тарасової гори в часи Української революції 1917 – 1921 рр.»), А.М. Кравця («Євген Слабченко з Канівщини – учасник Української революції 1917 – 1921 рр. і французький режисер»).

Змістовна і зацікавлена дискусія відбулася у двох тематичних секціях – «Воєнні дії та повстанський рух на території Черкащини. Економічний розвиток та культурно-освітнє життя краю» та «Видатні постаті черкащан – учасників Української революції 1917 – 1921 рр. Увічнення революційних подій на Черкащині».

Прочитайте ще:

Залиште коментар