У Черкаських лісах розчищають лінії високовольтних електропередач

У Черкаських лісах розчищають лінії високовольтних електропередач

Понад 5 тисяч кілометрів території лісу вздовж ліній електропередач мають розчистити працівники ПАТ “Черкасиобленерго” протягом року. Голова Правління взяв під особистий контроль проведення робіт з розчистки повітряних ліній. Він перевірив забезпеченість робітників належним спецодягом, засобами захисту та необхідними матеріалами. 
Про це повідомляють в ПАТ “Черкасиобленерго”.
Роботи тривають з початку квітня. На сьогодні вже зроблено досить багато. За словами фахівців, дані роботи мають на меті убезпечити область і Черкаси від аварій, зокрема такої, яка трапилася взимку, коли через негоду падіння дерев спричинило обриви ліній електропередач.  Саме з цієї причини насосні станції КП “Черкасиводоканалу” залишилися без живлення, а мешканці міста – без води. Тому роботи розпочали саме з тієї ділянки електромереж, яка найбільше постраждала минулої зими.
“Роботи проводяться по вирізці дерев із охоронної зони ліній електропередач “Поляна-Сокирно1” і “Поляна-Сокирно2”, яка забезпечує електропостачання основного споживача “Черкасиводоканал”. Для того, щоб не допустити такої ситуації, яка була у січні цього року, коли через падіння дерев на лінії електропередач була припинена подача води в Черкаси, – розповідає технічний директор ПАТ “Черкасиобленерго” Володимир Заврін– Нині всі сили, які є в “Черкасиобленерго”, направлені на те, щоб забезпечити надійне і безперебійне електропостачання цього об’єкта. По всій області виконуються роботи, і планується до зими 2018 року розчистити 5 тис кілометрів ліній електропередач різного класу напруги від 0,4 кВт до 150 кВт”.
Роботи виконуються з дозволу лісових господарств, але переважно власними силами –  щоб не допустити пошкодження високовольтних ліній, коло яких вони ростуть.
“Об’єм робіт дуже великий, але направлені всі вільні штатні одиниці, які мають право виконувати ці роботи. Задіяні 3 дільниці із 5 служби високовольтних ліній. В кожній дільниці від 4 до 5 осіб, – розповідає заступник директора технічного з високовольтних мереж В’ячеслав Гайко– Було прийнято рішення розчистити трасу на висоту дерева, що падає, в межах охоронних повітряних ліній, які живлять підстанцію 110 кіловольт Сокирно, яка живить водозабір Черкас. Є сприяння лісових господарств по видачі порубочних квитків, є погодження лісників у плані виконання цих робіт”.
Роботи по розчісці повітряних ліній триватимуть і надалі за умов сприятливої погоди та наявного фінансування.
Владислав Бедринець

Прочитайте ще:

Залиште коментар