У енергетиків з’явився шанс на отримання зарплати

У енергетиків з’явився шанс на отримання зарплати

Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» зустрівся з колективом Черкаського міського РЕМ. Участь у зустрічі узяли майже півсотні працівників. Головою правління Олегом Самчуком та представниками апарату управління були надані пояснення щодо ситуації на підприємстві, причини заборгованості з заробітної плати та роз’яснені подальші кроки для вирішення проблеми.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Зокрема, голова профкому Олександр Чорний нагадав присутнім, що останнє зібрання голів цехкомів та керівників підрозділів ПАТ «Черкасиобленерго» ухвалило рішення в умовах заборгованості та відсутності технічних засобів виконувати аварійні роботи лише для відновлення енергопостачання соціальних об’єктів. Коли 11 грудня через пориви вітру та налипання мокрого снігу була пошкоджена значна частина мереж та більше півтори сотні міст та сіл області лишилися без світла, працівники товариства все ж вийшли на лінії. Таким чином, запровадження надзвичайного стану, про який неодноразово йшлося на зустрічах трудового колективу з представниками міської та обласної влади, стало неможливим.

Голова правління Олег Самчук наголосив, що для відміни щодобових відрахувань все залежне від керівництва компанії уже зроблене, вимоги НКРЕКП підприємством виконані. Лише Указ Президента, відповідно до якого гарант держави матиме можливість призначати членів комісії НКРЕКП у разі відсутності її кворуму (Указу передувало рішення парламенту про внесення змін до Закону України «Про НКРЕКП» минулого тижня) і засідання комісії НКРЕКП дадуть відповідь на питання, коли ситуація зрушить з місця. 12 грудня згаданий Указ Президент підписав. Інформація про дату засідання НКРЕКП, якого так чекають усі енергетичні підприємства країни, на сайті відомства відсутня.

Якщо засідання відбудеться у найближчі дні, а цього можна очікувати у період до середини наступного тижня, підприємство зможе отримати алгоритм роботи без встановлення щодобових відрахувань. У такому разі до кінця поточного місяця працівники зможуть розраховувати на початок виплат.

Під час зустрічі було наголошено, що у разі збоїв енергозбутової роботи, після відновлення роботи комісії НКРЕКП підприємство ризикує знову отримати щодобові відрахування через виникнення заборгованості перед Енергоринком. Саме тому керівництво закликало комерційну службу та підрозділи підприємства не допустити цього на момент засідання комісії НКРЕКП.

Крім того, вчора у Черкаській ОДА було ухвалене рішення звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням виділити кошти для ПАТ «Черкасиобленерго» з резервного фонду державного бюджету (71% акцій товариства належить державі).

Крім того, у столиці Олег Самчук мав зустріч із народними депутатами Антоном Яценком та Олегом Петренком.

Прочитайте ще:

Залиште коментар