У художньому музеї презентували «Україну у променях західного сонця»

У художньому музеї презентували «Україну у променях західного сонця»

Черкаський обласний художній музей вперше представляє спільну персональну виставку родини художників зі Львова Романа та Надії Федин. 
Панівною темою творчості родини Федин є самобутність карпатського краю – Гуцульщини, його історія, культура, традиції, обряди, усна народна творчість. Увесь цей багатий і динамічний світ промовляє до глядача з 40 полотен, представлених на виставці. Тут усе розмаїття колористичного світу Гуцульщини: запальні колоритні танці, святочні обряди, вівчарі, вправні скрипалі та гармонійна природа з чіткою геометрією гірських вершин. Також на виставці експонуються роботи й іншої тематики. Зокрема, у серіях «Флора» та «Місто», художники лірично і м’яко змальовують Львів, місто своєї юності, що назавжди поєднало їхні долі.
Для подружжя Федин характерна особлива манера живописання: вони створюють свої полотна у творчому тандемі, доповнюючи одне одного, так би мовити, у чотири руки. Тому сприймати Романа і Надію Федин можна лише як цілісний творчий дует. Ескізів до картин вони не роблять, за словами художників, світ карпатського краю одразу вимальовує в уяві як сюжети, так і енергетику майбутнього твору. У своїй творчості митці використовують техніку накладання фарб мастихіном, завдяки чому зображення позбавляється зайвої деталізації, набуває об’єму і оживає на очах. У динамічних мазках насичених фарб звучить мелодія гуцульської скрипки, іскряться вогні коломийки. Ось чому Федин називають художниками, які малюють не пензлем, а внутрішнім вогнем.
Усі живописні полотна – свідчення того, як художники по-новому переосмислюють народні джерела і класику, подають національне мистецтво у сучасній інтерпретації. Роботи родини Романа та Надії Федин експресивні, сповнені руху, пристрасті і вогню, вибухові, барвисті і розбурхують душу і уяву, вони не залишають байдужими тих, кому довелося їх побачити.
Про художників. Федина Роман народився на Львівщині в 1953 р., а Федина Надія – на Івано-Франківщині в 1961 р. За їхніми плечима навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва й понад чверть століття подружнього життя. Дует Федин тривалий час працював з художньою керамікою, а останні чотири роки пара віддає перевагу професійному малярству. Вони є членами творчого активу Львівського осередку Національної Спілки художників України, провадять активну виставкову діяльність. Роботи художників знаходяться в приватних колекціях багатьох країн, зокрема США, Канади, Англії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Швейцарії.
Виставка робіт Романа та Надії Федин у Черкаському обласному художньому музеї діятиме з 22 червня по 22 липня 2018 року.

Залиште коментар