У Каневі хочуть відмовитися від одноразового пластику

У Каневі хочуть відмовитися від одноразового пластику

У Канівській міській раді планують розробити та реалізовувати програму поетапної відмови від використання пластику одноразового вжитку до 2021 року. Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані проекти рішень.

На черговому засіданні Канівської міської ради планують розглянути проект рішення «Про внесення змін до Екологічної Програми охорони навколишнього природного середовища міста Канева на період до 2020 року та розроблення Програми поетапної відмови від використання пластику одноразового вжитку в місті Канів до 2021 року».

Ініціатори розроблення програми впевнені, що її реалізація буде сприяти економічному та соціальному розвитку, створенню умов для забезпечення ефективної співпраці органів місцевого самоврядування із бізнесом та мешканцями міста у питаннях поетапної відмови від використання пластику одноразового вжитку, створенню системи збору пластику одноразового вжитку та твердих побутових відходів та забезпечення умов для їх ефективного сортування та переробки.

У межах реалізації програми планують рекомендувати підприємцям, що працюють в сферах громадського харчування та роздрібної торгівлі, гранично мінімізувати використання пластикових виробів одноразового вжитку (посуду, столового начиння, тари, упаковки) задля зменшення обсягів накопичення пластикових відходів.

За інформацією ініціаторів програми, 50% всіх пластикових виробів використовується лише один раз. Масштабність проблеми пластикового забруднення спонукає до формування спеціальних підходів до її розв’язання в контексті поводження з твердими побутовими відходами, оскільки питома вага пластику в морфологічному складі ТПВ неухильно зростає. При цьому пануючим способом поводження з побутовими відходами в Україні залишається захоронення, що є екологічно й економічно неприйнятним.

Пакети з поліетилену, в які розфасовуються більшість товару, розкладаються в строк від 100 до 200 років. В України переробляється лише 12-14 % від загального виробництва пластику. В значній частині країн Європи переробляється близько 90 % пластику, в деяких країнах введена заборона використання пластикових пакетів та упаковки.

Залиште коментар