У Каневі відбулися заходи з нагоди 162-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка

У Каневі відбулися заходи з нагоди 162-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка

162 роки тому прах Українського Генія Тараса Шевченка повернувся на Батьківщину назавжди. Свій вічний спочинок Шевченко здобув на Чернечій горі у Каневі, звідки видно «і Дніпро, і кручі». Відтоді українці, та й не тільки українці, щороку 22 травня прибувають сюди, аби вшанувати Тараса Шевченка.

Традиційні цьогоріч урочистості розпочалися з пішої ходи у обмеженому складі. Її учасники рушили від площі Соборної до підніжжя Тарасової гори. Біля пам’ятника Івану Підкові вони разом з Канівським міським головою Ігорем Ренькасом доєдналися до делегації керівництва області на чолі із заступником начальника Черкаської ОВА Олександром Шамраєм, першим заступником голови облради Романом Сущенком, а також начальником Черкаської РВА Валерією Бандурко та поклали квіти біля пам’ятника Івану Підкові.

Офіційні заходи продовжилися на Чернечій горі. Священнослужителі різних релігійних конфесій провели літію за упокій душі Кобзаря. Представники влади, громадськість, військові, депутати вшанували пам’ять Тараса Шевченка, поклавши квіти на його могилу.

– Українство піднялося на Чернечу гору не лише фізично, а піднімається до Тараса, до його духовних вершин і заповітів. – наголосила В.Коваленко у своєму вітальному слові. – Думаю сьогодні він нас чує і йому до душі, що українці борються проти ворожої навали, яка своїм багатовіковим наступом намагається знищити Україну. Саме сьогодні ми маємо неперевершену армію та критичну кількість українців, які зорганізувалися, стали на допомогу і відчули, що нині дійсно є шанс порятувати країну.

Потому присутні мали можливість побувати на відкритті виставки заслуженого художника України Олександра Міловзорова та насолодитися виступами Національного академічного заслуженого народного хору України імені Григорія Верьовки. Цього дня на Тарасовій горі також виступала Черкаська капела бандуристів, яскравим був виступ Черкаського академічного заслуженого українського хору.

Додамо, 21 травня ц.р. у Каневі також відбулася низка заходів з нагоди річниці перепоховання Шевченка. Зокрема, жителі та гості міста мали змогу просто неба насолодитися виставкою «Квантовий стрибок Шевченка» українського художника, ілюстратора Олександра Грехова, яку було організовано за ініціативи ГО «Разом». Концертну програму за мотивами творчості Тараса Шевченка на міській набережній презентували артисти міського будинку культури та виконавці Канева. На завершення відбувся кінопоказ фільму режисера Олександра Денисенко «Тарас. Повернення».

Залиште коментар